Valide Sultanlar ve Harem Ahmet Şimşirgil Kitabı PDF indir

Valide Sultanlar ve Harem Ahmet Şimşirgil Timaş Yayınları Kitabı PDF indir, Herkese Merhabalar sevgili kitap severler, bu paylaşımımızda siz değerli okurlarımıza Valide Sultanlar ve Harem Ahmet Şimşirgil Timaş Yayınları Kitabının konusu ile ilgili biraz bilgilendirme yapmak istedik. Bu paylaşımımızda Valide Sultanlar ve Harem Ahmet Şimşirgil Timaş Yayınları Kitap Özetinin bunun yanında yazımızın detayında Valide Sultanlar ve Harem Ahmet Şimşirgil Timaş Yayınları PDF indirme linki ile Valide Sultanlar ve Harem Ahmet Şimşirgil Timaş Yayınları kitabını PDF olarak ücretsiz indirebilirsiniz.

Valide Sultanlar ve Harem Ahmet Şimşirgil Timaş Yayınları Kitap Özeti

“Çeşitli yabancı gezginlerin, bir kısmı dilimize de çevrilmiş olan fantastik tasvirine inanılacak olursa, sarayın büyülü bir yer olmadığını hayal etmemek güçtür. Lakin sarayın asıl güzelliği içindeki düzende ve burada yaşayan kuvvetli bireylerin hizmetine bakacak olanların eğitiminde yatar.”

– Petis de la Croix

Onlar, yedi iklime hükmetmiş bir cihan imparatorluğu olan Osmanlı Devleti hükümdarlarının en kıymetli varlıkları, analarıydılar. 
 

Onlar, padişah evinin en yetkili ismi; valide sultandılar! 
 

Onlar, yaptırdıkları camii, medrese, hastane, külliye, han, hamam ve çeşme gibi hayır eserleriyle Osmanlı Coğrafyası’na mühürlerini vurdular.
 

Onlar, milletin, dinin ve devletin bekâsı uğruna, ciğerpâreleri çocukları feda edilirken sabrın timsali oldular.
 

Onlar, Enderun’daki devlet adamlarının eşlerini yetiştirmek suretiyle imparatorluğun her yerine İslâm ahlakının yayılmasını sağladılar. 
 

Prof. Dr. Ahmet Şimşirgil, Hayme Ana’dan Gülbahar Hatun’a; Ayşe Hafsa Sultan’dan Hurrem Sultan’a; Safiye Sultan’dan Kösem Sultan’a; Bezmiâlem Valide Sultan’dan Fatma Gülistu Sultan’a kadar Osmanlı İmparatorluğu’na her anlamda “analık” yapan tüm valide sultanların yaşamını, dönemin padişahı oğullarıyla olan münasebetlerini, tüm insanlığa mâl olan hayır eserlerini ve vefatlarını, herkesin anlayabileceği roman tadındaki üslubuyla anlatıyor. Şimşirgil, Osmanlı Tarihi’nin en araştırılan ve ile ilgili en fazla konuşulan konusu olan; yüzseneler boyu bir çok padişaha ev sahipliği yapmış ve onların tüm sırlarına tanıklık etmiş Harem’in sessizliğini Valide Sultanlar ve Harem kitabıyla bozuyor.

 

Valide Sultanlar ve Harem Ahmet Şimşirgil Timaş Yayınları KİTABI İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN

pdf indirme butonu


Yorum yapın