E-Kitap

Vahşi Kadın’ın Yolculuğu Didem Çivici Ganj Kitap Kitabı PDF indir

Vahşi Kadın’ın Yolculuğu Didem Çivici Ganj Kitap Kitabı PDF indir, Herkese Merhabalar sevgili kitap severler, bu paylaşımımızda siz değerli okurlarımıza Vahşi Kadın’ın Yolculuğu Didem Çivici Ganj Kitap Kitabının konusu ile ilgili biraz bilgilendirme yapmak istedik. Bu paylaşımımızda Vahşi Kadın’ın Yolculuğu Didem Çivici Ganj Kitap Kitap Özetinin bunun yanında yazımızın detayında Vahşi Kadın’ın Yolculuğu Didem Çivici Ganj Kitap PDF indirme linki ile Vahşi Kadın’ın Yolculuğu Didem Çivici Ganj Kitap kitabını PDF olarak ücretsiz indirebilirsiniz.

Vahşi Kadın’ın Yolculuğu Didem Çivici Ganj Kitap Kitap Özeti

Dünyada gördüğümüz hastalıklar, savaşlar, ihanetler, krizler, kazalar… görmeyi reddettiğimiz karanlığımızın bilinme çabaları olabilir mi?

Kararlarımızı (evlilik, çocuklar, kariyer…) kendi karanlığımızdan kaçmak ve iyi hissetmek uğruna bilinçsizce alıyor olabilir miyiz?

Seçimlerimiz bize mi, yoksa bir başkasına (topluma, ailemize, sosyal çevremize…) veya geçmişimize (travma ve hikayelerimize) mi aitler?

Bize ait olduğunu düşündüğümüz onca kararın ardındaki dinamikleri görebilsek ve bu dinamikleri değiştirmeye kalksak ne, nasıl değişirdi?

Çoğumuz vahşi özümüzle temasımızı yitirmiş insanlar olarak hayatlarımızı vasat bir biçimde idame ettirmeye çabalıyoruz. Sıkıcı işlerimizi bitirmeye, sıkıcı ilişkilerimizi sürdürmeye, sıkıcı günleri ve geceleri öldürmeye çalışıyoruz. İçimizdeki o kocaman karanlık boşluğa temas etmemek, yalnızlığımızı hatırlamamak adına işe, alışveriş merkezlerine, güzellik ve spor salonlarına, genelevlere yahut kişisel gelişim çalışmalarına koşuyor veya kendimizi politikaya ve yardım kurumlarına adıyoruz. Kısa olaraksı karanlığımızla, duygularımızla, hikayelerimizle, vahşi olanla yüzleşmemek için elimizden gelen her şeyi yapıyoruz. Çünkü orası korkutucu, orası bilinmezliklerle ve bunun yanı sıra da armağanlarla dolu.

Bize yüzümüzü ışığa doğru dönmemiz söylendi. Hiç kimse o boşluğa, o karanlığa doğru ilerlememizi söylemedi. Bize kimse armağanlarımızın, potansiyellerimizin ve yaratıcı gücümüzün karanlıkta olduğunu söylemedi. Bize kimse vahşi özümüzün bize kalan en büyük miras ve zenginlik olduğunu söylemedi. Biz karanlığa, gölgelere, vahşi olana arkamızı dönmeyi öğrendik. Ve biz bunu yaparken derinlerde bir şeyin usulca büyüdüğünü, öfkelenmeye başladığını fark edemedik. Mutsuzluğumuzun, huzursuzluğumuzun ve tatminsizliğimizin köklerinin karanlığa uzandığını göremedik… görsek de bunu yok saydık. Vahşi Kadın’ın Yolculuğu’nda kendinizle ve yaşamla bağlantıya geçecek ve hayatlarımızı yeniden ele alacağız.

Vahşi Kadın’ın Yolculuğu Didem Çivici Ganj Kitap KİTABI İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN

pdf indirme butonu

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu