Edebiyat Kitapları

Uyuşma Uyan Kardeşim – Fehmi Demirbağ Kitabı PDF indir

Uyuşma Uyan Kardeşim – Fehmi Demirbağ Kitabının Özeti

Herkese Merhabalar kitap sever dostlarım, siz değerli okurlarımız için Uyuşma Uyan Kardeşim – Fehmi Demirbağ kitabı ile ilgili geniş bir şekilde bilgiler sunmak için bu sayfayı bir araya getirdik. Yazımızda

Uyuşma Uyan Kardeşim – Fehmi Demirbağ kitabı ile ilgili geniş bir bilgiye sahip olabilir, Uyuşma Uyan Kardeşim – Fehmi Demirbağ kitabının konusunu geniş bir şekilde bir biçimde inceleyebilirsiniz. Ayrıca yazımızın sonunda Uyuşma Uyan Kardeşim – Fehmi Demirbağ kitabına ait PDF dosyasını da ücretsiz indirebilirsiniz.

Kitap Özeti

Cemil Meriç, “Kartaca’nın tarihini Roma’dan dinledik” diye yazmıştı. Roma karşısında mağlup olan ve bütün izleri silinen bu Afrikalı devlet, olabileceken tarihini anlatacak bir Kartacalı çıkıncaya kadar sessizliğini koruyacaktır. Avrupa’nın Kartaca’sı olan Osmanlı tarihini de Avrupa merkezli bir bakışla okuyup okutmuyor muyuz? Biz de Osmanlı’nın tarihini Avrupa’dan dinleyenler safında değil miyiz? Hammer değil midir Osmanlı tarihi ile alakalı mühim referans kaynaklarımızdan birisi? Osmanlı tarihini ‘Viyana’ya gittik, Viyana’dan döndük’ şablonuna sıkıştırarak anlatma hastalığımızdan belli değil mi bu?

Niye Tebriz’e, Aden’e, dünyanın bir ucundaki Hindistan’ın Goa limanına kadar gittik demiyoruz da, Viyana’ya gitmeyi bu kadar önemsiyoruz? Üstelik Viyana’nın İstanbul’dan mesafesinin yalnızca 956 kilometre olduğunu bile bile söylüyoruz bunları (oysa Osmanlıların fethettikleri Bağdat’ın İstanbul’a olan mesafesi 1,334, Kirmanşah’ınki ise 1,579 kilometredir). Daha Yemen’i dahil etmiyorum listeye, çünkü ölçüm aletlerimizi maazallah patlatabilir.

Uyuşma Uyan Kardeşim – Fehmi Demirbağ [PDF İNDİR]
Uyuşma Uyan Kardeşim – Fehmi Demirbağ [EPUB İNDİR]

Uyuşma Uyan Kardeşim – Fehmi Demirbağ KİTABI PDF İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN

pdf indirme butonu

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu