Taras Bulba Kitabı PDF indir

Taras Bulba Kitabı PDF

Kitap ismi Taras Bulba olan ve birden çok kitap sever aracılığıyla aranan Taras Bulba kitabını siz kıymetli okurlarımız için PDF dosyası halinde sunmaya çalıştık. Öncelikle

Taras Bulba kitabını PDF indirmeden önce sizlere Taras Bulba kitabı ile ilgili bir kaç bilgi verelim…

Taras Bulba Özet

Taras Bulba kitabının yazarları Nikolay Vasilyeviç Gogol olan ve 136 sayfalık kitap 2011 senesinde Roman kategori bölümünde yerini almıştır.

Taras Bulba PDF indir

Taras Bulba kitabını yazımızın alt bölümünden Taras Bulba PDF indir butonuna tıklayarak bilgisayarınıza yahut telefonunuza Taras Bulba kitabını indirebilirsiniz.

Özünde bir başkaldırının destanı olan Taras Bulba, Rus edebiyatının öncülerinden Nikolay Vasilyeviç Gogol’ün sıradışı eserlerinden biri. Gözüpek savaşçı Taras Bulba ile oğullarının Kazak Ordusu’ndaki yiğitliklerini ele alan bu roman, Gogol’ün edebiyatını anlamak için mühim ipuçları içeriyor.

Sadece “can verip şan almak” için yaşayan Kazakların hem Türkler, Tatarlar, Lehler gibi diğer etnik gruplarla hem de birbirleriyle giriştikleri şiddetli çatışmaları anlatıyor Taras Bulba. Rus edebiyatının babası Gogol, diğer eserlerindeki şiirselliği koruyarak, ama bir savaş epiğine uygun bir anlatımla işliyor eserini.

Gogol’ün Kazak kültürüne duyduğu sevgi ve özlemin bir ürünü olarak görülebilecek olan Taraş Bulba, Rus edebiyatının olduğu kadar dünya edebiyatının da başyapıtlarından biri.
(Tanıtım Bülteninden)

Taras Bulba Kitabı PDF

pdf indirme butonu

Yorum yapın