E-Kitap

Tanrının Askerleri 3 Kitabı PDF indir

Tanrının Askerleri 3 Kitabı PDF

Kitap ismi Tanrının Askerleri 3 olan ve birden çok kitap sever aracılığıyla aranan Tanrının Askerleri 3 kitabını siz kıymetli okurlarımız için PDF dosyası halinde sunmaya çalıştık. Öncelikle

Tanrının Askerleri 3 kitabını PDF indirmeden önce sizlere Tanrının Askerleri 3 kitabı ile ilgili bir kaç bilgi verelim…

Tanrının Askerleri 3 Özet

Tanrının Askerleri 3 kitabının yazarları Nazım Tektaş olan ve 368 sayfalık kitap 2013 senesinde Araştırma-İnceleme kategori bölümünde yerini almıştır.

Tanrının Askerleri 3 PDF indir

Tanrının Askerleri 3 kitabını yazımızın alt bölümünden Tanrının Askerleri 3 PDF indir butonuna tıklayarak bilgisayarınıza yahut telefonunuza Tanrının Askerleri 3 kitabını indirebilirsiniz.

“Az yahut yanlış bilinen tarihimizin dönemlerini yahut kurumlarını ele almış yazar. Hunlar, Tabgaçlar, Siyenpiler ve diğer boyluklar dönemimizle fakat o sahalarda uzman olanlar ilgilenirler; fakat köklerimiz oralarda yatmaktadır. Onları iyi analiz edebilirsek, tarihi akışımızı ve bugünkü durumumuzu yeterince idrak edebiliriz. İnsan, Tektaş’ın çalışmasına bakınca, idealizmine gıpta ediyor. Alıcısı pek bulunmayacak dönemleri didik didik etmek için senelerını vermek, onları yayımlamak herkesin yapacağı iş değildir.”
Mehmet Niyazi

Onuncu asrın başlarında İslâmiyet ile ilgili bilgi sahibi olmaya başlayan Oğuzlar biraz daha bekleyeceklerdi. Bu asrın sonlarına doğru din değiştirme işi canlılık kazandı. Yarım asır geçmeden hızlanan İslâmlaşma kısa zaman içinde, hemen hemen bütün Oğuzları kapsadı. Bu meyanda yeni bir isim dünyaya geldi. “Türkmen.” Araplar, Müslüman olan Türklere bu ismi taktılar. Diğerleri yalnızca Türk iken, Türkmen kelimesi Müslüman olan Türkleri işaret ediyordu. Anadolu’ya gelen Oğuzların tamamı Müslüman idi. Zaten o tarihlerde, Müslüman olmayan Türkleri bekleyen akıbet kaybolmaktı.

Türkleri diğer milletlerden ayıran en mühim özellik, bilinen bütün dünya toprağını yurt olarak kabul etmeleridir. Bu nedenle, elinizdeki eserde farklı coğrafyalarda kurulmuş bir çok Türk devletinin tarihini göreceksiniz.

Tanrının Askerleri 3 Kitabı PDF

pdf indirme butonu

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu