Sure-i Yusuf’un Yorumu Haluk Nurbaki Damla Yayınevi Kitabı PDF indir

Sure-i Yusuf’un Yorumu Haluk Nurbaki Damla Yayınevi Kitabı PDF indir, Herkese Merhabalar sevgili kitap severler, bu paylaşımımızda siz değerli okurlarımıza Sure-i Yusuf’un Yorumu Haluk Nurbaki Damla Yayınevi Kitabının konusu ile ilgili biraz bilgilendirme yapmak istedik. Bu paylaşımımızda Sure-i Yusuf’un Yorumu Haluk Nurbaki Damla Yayınevi Kitap Özetinin bunun yanında yazımızın detayında Sure-i Yusuf’un Yorumu Haluk Nurbaki Damla Yayınevi PDF indirme linki ile Sure-i Yusuf’un Yorumu Haluk Nurbaki Damla Yayınevi kitabını PDF olarak ücretsiz indirebilirsiniz.

Sure-i Yusuf’un Yorumu Haluk Nurbaki Damla Yayınevi Kitap Özeti

1924 senesinde Nevşehirde dünyaya gözlerini açtı. Tahsilinin ilk bölümünü Afyonda bitirdi. İstanbulda tahsil yaşamına devam ederken Nur-u Osmaniye camiinde hadis dersleri aldı, bunun yanı sıra Necip Fazıl ile devam eden diyaloğu neticesinde Büyük Doğu cemiyetinin kuruluşunda yer aldı, genel sekreterliğine getirildi.

Dr. Haluk Nurbaki yurdun çeşitli yerlerinde hükümet tabibi olarak çalıştı. Memleketini sıra sıra gezerken perçok mana sultanı, derviş ve meczuplarla karşı karşıya geldi.

Pozitif ilimlere olan vukufiyeti ile mana bilimlerinin esrarlı hikmetlerini birleştirerek eserler yazdı.

1961-65 senelerı içinde Afyon milletvekili olarak görev yaptı. Daha sonra Dadioterapi ve Radiobiyoloji ihtisasını bitirdi. Kanser (Onkoloji) Hastanesi Başhekimliği, Ankara Numune Hastanesi Radioterapi ve Radiobiyoloji Enstitüsü şefliği görevlerinde bulundu. Numune camiinde vaazlar verdi.

Dr. Haluk Nurbaki şu mühim sahalarda kalem ve kelam sahibi idi.

1. Mukemmel bir ilim adamı idi. Eserleri bu tebsitin çok canlı şahididir.

2. Son derece kibar bir gönül ve tasavvuf ehli idi.

3. Yılmak bilmeyen bir azim ve şevk  ile gerçek bir İslam mücahidi özelliği taşıyordu.

2 Haziran 1997de İstanbulda 73 yaşında alem-i cemale yansıyan Dr. Haluk Nurbaki tam bir düğün (Şebi aruz) çoşkusu ile Afyonda toprağa verildi.

Sure-i Yusuf’un Yorumu Haluk Nurbaki Damla Yayınevi KİTABI İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN

pdf indirme butonu


Yorum yapın