Dini Kitaplar

Su Üstüne Yazı Yazmak Kitabı PDF indir

Su Üstüne Yazı Yazmak Kitabı PDF

Kitap ismi Su Üstüne Yazı Yazmak olan ve birden çok kitap sever aracılığıyla aranan Su Üstüne Yazı Yazmak kitabını siz kıymetli okurlarımız için PDF dosyası halinde sunmaya çalıştık. Öncelikle

Su Üstüne Yazı Yazmak kitabını PDF indirmeden önce sizlere Su Üstüne Yazı Yazmak kitabı ile ilgili bir kaç bilgi verelim…

Su Üstüne Yazı Yazmak Özet

Su Üstüne Yazı Yazmak kitabının yazarları Muhyiddin Şekur olan ve 336 sayfalık kitap 2014 senesinde Din (İslam) kategori bölümünde yerini almıştır.

Su Üstüne Yazı Yazmak PDF indir

Su Üstüne Yazı Yazmak kitabını yazımızın alt bölümünden Su Üstüne Yazı Yazmak PDF indir butonuna tıklayarak bilgisayarınıza yahut telefonunuza Su Üstüne Yazı Yazmak kitabını indirebilirsiniz.

“İnsanların taş üzerine yazdıkları yüzyıllık yazılar, Allah için su üstüne yazılmış yazı gibidir.”

Amerika’da doğan, orada İslam’la tanışan ve halen orada yaşayan, çeşitli Amerikan ve Avrupa üniversitelerinde psikolojik danışmanlık dalında akademisyenlik yapan Muhyiddin Şekûr Su Üstüne Yazı Yazmak’ta tasavvufa giriş öyküsünü anlatıyor. Şekûr, bu macerası tasavvufla karşılamasından başlatıp şeyhinin rehberliğinde eriştiği dervişliğe ve ötesine kadar götürüyor. Şeyhinden aldığı “ders”lerle yaşamın her anına dalga dalga yayılan ve hepsi birer hikmete işaret eden, kendisine sunulan lütufları ve bu yolda geçirdiği dönüşümü dile getiriyor. Bölümler içinde ilerledikçe, okur da günlük yaşamın içinde insana yapılan ilahi çağrıya tanık oluyor.
Lavabonun tıkanması, biriken günahlara karşı bir ikazdır aslında. Sadece perşembeleri kendisini aramasını söyleyen şeyhine ulaşamadığında yaşadığı hayal kırıklıkları, yazarı Allah’a giden yolda pişiren ateştir. Yolda rastladığı yaralı kuş, şehirde kopması beklenen fırtına ve arabasının bozuluşu hep semadan gelen işaretlerdir görmeyi bilene.
Eski bir plakçaların iğnesini ararken aslında kaybettiği inancını aramaktadır. Ve tüm bu olaylarda okur, yazarın içtenyetine, arada bir acemiliklerine, tereddütlerine, ama en fazla da teslimiyetine şahit olur ve onunla birlikte ruhun ve kalbin bu müthiş macerasıne dâhil olur.
Su Üstüne Yazı Yazmak, okura karanlıklar içinden bir ışık sunuyor, soluk aldırıyor, umut aşılıyor…
Arayış içinde olanlar ve aradığını tasavvufta bulmayı umanlar için kaçırılmayacak bir roman.

Su Üstüne Yazı Yazmak Kitabı PDF

pdf indirme butonu

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu