Şiddetsiz İletişim PDF indir

Şiddetsiz İletişim PDF indir, Kitap sever takipçilerimiz TÜRKÇE sayfalık Kitap Kağıdı boyutunda 264 özelliğine sahip 19.09.2019 numaralı 9789751418869 dilinde yazılmış Şiddetsiz İletişim kitabının PDF olarak indirebilirsiniz.

Şiddetsiz İletişim PDF

Yaşamın tüm alanlarında kuvvetli ve tatmin edici ilişkilerin tadını çıkarmak için…
 
Çoğumuz, dünyaya geldiğumuz günden ibu yana, insanlarla olan iletişimimizde “doğru/yanlış” çerçevesi içinde rekabet etmek, yargılamak, talepte ve teşhiste bulunmak üzere eğitiliriz. Bize öğretilen düşünme ve konuşma şekli, en iyimser haliyle bile iletişimi aksatır, hem kendi içimizde hem de bir başkasına karşı yanlış anlaşılmalar ve hayal kırıklıkları yaratır.
 
Şiddetsiz İletişim, kendimizi ifade etme ve başkalarını dinleme şekilimizi yeni bir çerçeveye oturtmamıza ve ilişkilerimizde derinlerdeki ihtiyaçları duyabilmemize klavuzluk eder. Sözlerimiz, alışkanlık haline gelmiş ve otomatik tepkiler olmaktan çıkıp ne istediğimizin farkında olma temeline dayalı bilinçli yanıtlara dönüşür.
 
Şiddetsiz İletişim/Bir Yaşam Dili’nde M. B. Rosenberg, anlattığı hikâyelerle, paylaşımı yaptığı deneyimlerle karmaşık iletişim poblemlerinı, öfke ve şiddete götüren düşünce kalıplarını anlamayı, anlaşmazlıkları barışçıl görüşmelere dönüştürebilmeyi, kendimizi tam ifade edebilmeyi, korku, utanç yahut suçluluk duygusu yerine empatiyle ilişkilerimize farkındalık ve derinlik kazandırmayı öğreneceğimiz uygulanabilir pratik yollar sunuyor.
 
* Bu kitaptaki tekniklerin, sözün tam anlamıyla dünyayı değiştireceğine
inanıyorum. -JACK CARNFIELD (Tavuk Suyuna Çorba kitabının yazarı)
 
* Marshall Rosenberg’in dinamik iletişim metotları, olası çatışmaları
barışçıl diyaloglara dönüştürüyor. -Dr. JOHN GRAY (Erkekler Mars’tan Kadınlar Venüs’ten adlı kitabın yazarı)
 
* Bu kitap, sağlığımızı ve ilişkilerimizi geliştirecek en etkili araçları sunuyor.
                                                                                         -DEEPAK CHOPRA

Şiddetsiz İletişim Özeti

Şiddetsiz İletişim PDF Oku

Şiddetsiz İletişim PDF indir

pdf indirme butonu

Yorum yapın