Sevmek Yetmez PDF indir

Sevmek Yetmez PDF indir, Kitap ile ilgili kısaca bilgi vermek gerekirse 320 sayfadan bir araya gelen Ebeveyn Kitapları türündeki bu kitap Ciltsiz kapağa sahiptir. Sevmek Yetmez kitabının yazarı Nancy Samalin. Ayrıca bu paylaşımımızda Sevmek Yetmez konusu ve Sevmek Yetmez yorumlarını bulacaksınızdır. Yazımızın detayında Sevmek Yetmez PDF indirme linki ile Sevmek Yetmez kitabını PDF olarak ücretsiz indirebilirsiniz.

Sevmek Yetmez Kitap Özeti

Sevmek Yetmez Kısa Özet

Çocuklarımızı çok seviyoruz, bunda şüphe yok. Lakin sorumluluklarının bilincinde ve kendi kendine yetebilen bireyler yetiştirebiliyor muyuz?

Sevmek yetmez PDF, Çocuklarımız sorumluluklarını yerine getirmediklerinde, mızmızlandıklarında, birbirleriyle kavga ettiklerinde, yemeklerini yemediklerinde veya bizi dinlemediklerinde onlara büyük tolerans gösteriyoruz. Bazı zaman de buna gücümüz yetmediğinde, patlıyoruz. Kızıyor, bağırıyor, tehditler savuruyoruz. Sonra da bunları yaptığımız için kendimizden nefret ediyoruz.

Tüm bu sorunlar doğru dili kullanmamamızdan kaynaklanıyor. Çocuklar doğru dili kullanmadığımızda bizi dinlemiyor. Böyle olduğunda da işler sarpa sarıyor. Mesela odasını onun yerine biz toplamak zorunda kalıyoruz. Ama bu hem yorucu hem de sürdürülebilir değil. Ayrıca sonradan kendimizden nefret etmemize neden olacak öfke patlamalarına da neden oluyor.

Doğru iletişim olduğunda ise tüm sorunlar kendiliğinden çözülüyor. Çocuklar ebeveynlerini dinlemeye ve sorumluluklarını yerine getirmeye başlıyor. Anne ve babalar da asıl yapmaları gerekenlere odaklanabiliyor. Öfke patlamaları ve ardından gelen pişmanlıklar ortadan kayboluyor.

Sevmek Yetmez kitabı çocuklarla doğru iletişimi nasıl kuracağımızı anlatıyor. Anlatılan yöntemler onlarca senedir başarıyla uygulanıyor. Kitap, gerçekten yaşanmış sayısız örnek diyalog ve olayı da içinde yer alıyor. Böylelikle anne ve babalar en sık karşı karşıya geldikları durumlara verdikleri yanlış tepkileri görebiliyor ve doğru olanları öğrenebiliyor.

Sürekli çocuklarımızın yanında olamayacağız, karşı karşıya geldikları önüne geçeri onların yerine ortadan kaldıramayacağız. Kendi ayakları üzerinde durabilen bireyler yetiştirmemiz gerekiyor. Çocuklarımızı sevmemiz bunun için yeterli değil. Onlarla doğru ve etkili iletişim kurmayı da bir an evvel öğrenmeliyiz. Hem çocuklarımız hem kendimiz için.
Sevmek Yetmez KİTABI İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN

pdf indirme butonu


Yorum yapın