E-Kitap

Sabahattin Ali 3lü Kitap Roman Seti Kitabı PDF indir

Sabahattin Ali 3lü Kitap Roman Seti Maviçatı Yayınları Kitabı PDF indir, Herkese Merhabalar sevgili kitap severler, bu paylaşımımızda siz değerli okurlarımıza Sabahattin Ali 3lü Kitap Roman Seti Maviçatı Yayınları Kitabının konusu ile ilgili biraz bilgilendirme yapmak istedik. Bu paylaşımımızda Sabahattin Ali 3lü Kitap Roman Seti Maviçatı Yayınları Kitap Özetinin bunun yanında yazımızın detayında Sabahattin Ali 3lü Kitap Roman Seti Maviçatı Yayınları PDF indirme linki ile Sabahattin Ali 3lü Kitap Roman Seti Maviçatı Yayınları kitabını PDF olarak ücretsiz indirebilirsiniz.

Sabahattin Ali 3lü Kitap Roman Seti Maviçatı Yayınları Kitap Özeti

İçimizdeki Şeytan (324 Sayfa)

Macide, Ömer’in koluna asılmış gidiyordu. Kafasında hiçbir şey yoktu. Daha doğrusu, bir şey düşünmüyor, yalnızca muhayyilesinde birbirini kovalayan levhaları seyrediyordu. Maddi hayatla bir tek alakası vardı: Şu anda Ömer’in kolunda olduğunu ve bu kolu sımsıkı tuttuğunu biliyordu. Gözleri yarı kapalıydı. İçinde hâlâ deminki ağlamanın verdiği hafiflik ve onu takip eden bir saadet hissi devam ediyordu. Böyle konuşmadan yürümenin de uzun sözler kadar birbirlerine ruhlarını açmaya yardımı olduğu muhakkaktı.

Kuyucaklı Yusuf (272 Sayfa)

Hayatta hiçbir şey ona kıymetli görünmemiş, peşinden koşmak, erişmek, sahip olmak arzusunu vermemişti. Etrafına daima bir yabancı gözüyle bakmış, hiçbir yere bağlanmak arzusu duymamış, bu yalnızlığının gururu içinde, tatmin olmaya çalışmıştı. Şimdi ilk defa bir şey istiyor, hem de korkunç bir şiddetle istiyordu. Lakin niçin bu istek bir imkânsızlıkla birlikte gelmişti? Niçin yaşamının bu en büyük arzusunu, şuana dek belki yine içinde, fakat en gizli yerlerde saklı duran bu arzuyu, hapsedildiği yeri parçalayarak görülmektedir çıkmaz, öldürmeye mecbur kalıyordu? Niçin? Kimin için?

Kürk Mantolu Madonna (206 Sayfa)

Yalnız bir şeye dayanmak artık benim için olabilecek değil: Her şeyi kafamda yalnız başıma saklayamayacağım. Söylemek, bir şeyler, bir çok şeyler anlatmak istiyorum… Kime? Şu koskocaman dünya çapında benim kadar yapayalnız dolaşan bir insan daha var mı acaba? Kime, ne anlatabilirim? On seneden beri hiç kimseye bir şey dile getirdiğimi hatırlamıyorum. Boşuna yere herkesten kaçmış, boş yere bütün insanları kendimden uzaklaştırmışım; ama bundan sonra başka türlü yapabilir miyim? Artık hiçbir şeyin değişmesine imkân yok… Lüzum da yok. Demek böyle olması icap ediyormuş. Yalnız söyleyebilsem… Bir insana olsun içimdekileri dökebilsem… Bunu sahiden istesem bile artık böyle bir insan bulmama imkân yok… Bende arayacak hal kalmadı… Kalsa da aramam… Zaten bu defteri neden aldım? Küçük bir ümidim olsa, dünya çapında en sevmediğim bu yazmak işine kalkışır mıydım? İnsanın muhakkak kendini boşaltması lazım… Dünkü hadise olmasaydı… Ah, dün her şeyi öğrenmiş olmasaydım… Şimdi eski ve belki de rahat yaşamım devam edecekti…

Sabahattin Ali 3lü Kitap Roman Seti Maviçatı Yayınları KİTABI İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN

pdf indirme butonu

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu