Osmanlılar Geliyor İlk Diriliş İsmail Bilgin Kitabı PDF indir

Osmanlılar Geliyor İlk Diriliş İsmail Bilgin Timaş Yayınları Kitabı PDF indir, Herkese Merhabalar sevgili kitap severler, bu paylaşımımızda siz değerli okurlarımıza Osmanlılar Geliyor İlk Diriliş İsmail Bilgin Timaş Yayınları Kitabının konusu ile ilgili biraz bilgilendirme yapmak istedik. Bu paylaşımımızda Osmanlılar Geliyor İlk Diriliş İsmail Bilgin Timaş Yayınları Kitap Özetinin bunun yanında yazımızın detayında Osmanlılar Geliyor İlk Diriliş İsmail Bilgin Timaş Yayınları PDF indirme linki ile Osmanlılar Geliyor İlk Diriliş İsmail Bilgin Timaş Yayınları kitabını PDF olarak ücretsiz indirebilirsiniz.

Osmanlılar Geliyor İlk Diriliş İsmail Bilgin Timaş Yayınları Kitap Özeti

Osmanoğullarının dünyaya geldiğu topraklardan, Söğüt’ten de öncesine, Süleyman Şah’ın kutlu göçüne gidiyoruz. Atasından devraldığı şanlı mirası, dünyaya meydan okuyacak bir medeniyet olması duasıyla Anadolu topraklarına eken Ertuğrul Gazi’nin hikayesi bu. Kıtlıktan ve Moğol istilalarından kurtulmak için yola çıkılıyor önce. Fırat Nehri’nden, Karacahisar Kalesi’nden geçiliyor. Yunus Emre’den Hacı Bektaş Veli’ye, Ahmet Yesevi’den Şeyh Edebali’ye kadar devrin tüm âlimleri ziyaret ediliyor. Şehitler de veriliyor yolda, zaferler de kazanılıyor. Nihayet Söğüt’te bir devir kapanıp bir yenisi açılıyor.

Kalemiyle bu topraklar uğruna mücadele vermiş atalarımızın hislerine tercüman olan İsmail Bilgin, okuyucularını bu kez Osmanlı Devleti’nin kuruluşuna misafir ediyor. Diriliş/Osmanlılar Geliyor, asırlar boyu yaşayan bir medeniyet ağacının filizlendiği senelerı, yolları, yerleri anlatan; her şeyin başladığı Kayı Boyu’nun öyküsünü dile getiren destansı bir tarihin romanı.

“İstedim ki, Kayı’nın göçünü bir tamam anlatayım. Ben dile getirdim yazdılar. Nasıl yazdılar bilmem. Amma kelimelerim yazıya geçti. Okuyasınız, bilesiniz. Bilesiniz, öğrenesiniz. Öğrenip unutmayasınız. Ne ki asla unutturmayasınız. İmdi Allah diyerek söze başlayalım.”

Osmanlılar Geliyor İlk Diriliş İsmail Bilgin Timaş Yayınları KİTABI İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN

pdf indirme butonu


Yorum yapın