E-Kitap

Osmanlı İmparatorluğu’nda Askeri İsyanlar ve Darbeler Kitabı PDF indir

Osmanlı İmparatorluğu’nda Askeri İsyanlar ve Darbeler Kitabı PDF

Kitap ismi Osmanlı İmparatorluğu’nda Askeri İsyanlar ve Darbeler olan ve birden çok kitap sever aracılığıyla aranan Osmanlı İmparatorluğu’nda Askeri İsyanlar ve Darbeler kitabını siz kıymetli okurlarımız için PDF dosyası halinde sunmaya çalıştık. Öncelikle

Osmanlı İmparatorluğu’nda Askeri İsyanlar ve Darbeler kitabını PDF indirmeden önce sizlere Osmanlı İmparatorluğu’nda Askeri İsyanlar ve Darbeler kitabı ile ilgili bir kaç bilgi verelim…

Osmanlı İmparatorluğu’nda Askeri İsyanlar ve Darbeler Özet

Osmanlı İmparatorluğu’nda Askeri İsyanlar ve Darbeler kitabının yazarları Erhan AfyoncuUğur DemirAhmet Önal olan ve 368 sayfalık kitap 2010 senesinde Araştırma-İnceleme kategori bölümünde yerini almıştır.

Osmanlı İmparatorluğu’nda Askeri İsyanlar ve Darbeler PDF indir

Osmanlı İmparatorluğu’nda Askeri İsyanlar ve Darbeler kitabını yazımızın alt bölümünden Osmanlı İmparatorluğu’nda Askeri İsyanlar ve Darbeler PDF indir butonuna tıklayarak bilgisayarınıza yahut telefonunuza Osmanlı İmparatorluğu’nda Askeri İsyanlar ve Darbeler kitabını indirebilirsiniz.

Cumhuriyet zamanında demokrasinin işleyişi sürekli olarak darbelerle kesildi. Aslını söylemek gerekirse bu bizim eski bir geleneğimiz. Osmanlı İmparatorluğu’nda askeri isyanlar ve darbeler, Fatih Sultan Mehmed’in ilk hükümdarlığı zamanında 1446 Buçuktepe İsyanı ile başlar ve 1913’teki Bâbıâli baskınıyla sona erer. Neredeyse Fatih Sultan Mehmed’den sonra isyanla yüzleşmeyen Osmanlı padişahı yok gibidir. 36 Osmanlı padişahından 12’sinin isyan ve darbeyle tahtını kaybettiği gözönüne alındığında durumun vahameti daha iyi anlaşılır.

Günlerce, hatta aylarca devam eden isyanlar İstanbul halkına korkulu günler yaşatıyor, günlük hayat tamamen felç oluyordu. İsyanlar farklı zamanlarda o kadar ileri boyutlara ulaşıyordu ki, arada bir devlet adamlarının cesetleri köpeklere yem ediliyor, arada bir sadrazamların kelleleri alınıyor, arada bir de padişahlar acımasızca katlediliyorlardı.
(Tanıtım Bülteninden)

Osmanlı İmparatorluğu’nda Askeri İsyanlar ve Darbeler Kitabı PDF

pdf indirme butonu

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu