Oku İslamın İlk Emri Nurettin Taşkesen Mihrabad Yayınları Kitabı PDF indir

Oku İslamın İlk Emri Nurettin Taşkesen Mihrabad Yayınları Kitabı PDF indir, Herkese Merhabalar sevgili kitap severler, bu paylaşımımızda siz değerli okurlarımıza Oku İslamın İlk Emri Nurettin Taşkesen Mihrabad Yayınları Kitabının konusu ile ilgili biraz bilgilendirme yapmak istedik. Bu paylaşımımızda Oku İslamın İlk Emri Nurettin Taşkesen Mihrabad Yayınları Kitap Özetinin bunun yanında yazımızın detayında Oku İslamın İlk Emri Nurettin Taşkesen Mihrabad Yayınları PDF indirme linki ile Oku İslamın İlk Emri Nurettin Taşkesen Mihrabad Yayınları kitabını PDF olarak ücretsiz indirebilirsiniz.

Oku İslamın İlk Emri Nurettin Taşkesen Mihrabad Yayınları Kitap Özeti

Tu¨rkiye’de İslami hassasiyet taşıyan dergiler, Sırat-ı Mu¨stakim ve Sebilu¨rreşad ile başlıyor. Tek partinin egemen olduğu fetret döneminin ardından u¨ç mu¨him dergiyi hatırlıyoruz: 1940’lı ve 50’li senelerda gu¨nışığına çıkan Bu¨yu¨k Doğu, Serdengeçti ve Hareket mecmuaları…

Bu¨yu¨k Doğu dergisi Necip Fazıl Kısaku¨rek’in, Serdengeçti dergisi Osman Yu¨ksel Serdengeçti’nin, Hareket dergisi ise Nurettin Topçu’nun etrafında bir araya gelen dava adamlarının gayretiyle yayımlanmıştır.

İslam’ın İlk Emri Oku mecmuası ise Konya İmam Hatip Okulu’nda bir ekip çalışması olarak ve hemen hemen 20 yıl boyunca neşir yaşamını istikrarla sürdürmiştir. Fikir özgu¨rlu¨ğu¨nu¨n tam anlamıyla bulunmadığı zor zamanlarda hakkın ve hakikatin sesi olarak İslâm’ın sfakattarlığını yapmış çok mühim bir dergidir.

Tu¨rkiye’ye yön veren bir çok ilim, fikir, din ve sanat adamının ilk yazılarının bu dergide yayımlandığını göru¨yoruz. Oku, ismiyle mu¨semma bir dergi olarak aziz milletimize okuma şuurunu aşılamış ve bir ‘mektep dergi’ olmuştur.

Yayınevimiz, du¨şu¨nce yaşamımızda ‘okul’ misyonu taşıyan Oku mecmuasından titizlikle yapılan seçme yazılardan yaşanan bu eseri, irfan yaşamımıza kazandırmaktadır. Bugu¨nku¨ nesiller, geçmişte ve zor şartlarda yapılan hizmetleri gördu¨kçe şu¨phesiz kendilerinde daha bu¨yu¨k bir çalışma azmi ve heyecanı hissedeceklerdir.

Oku İslamın İlk Emri Nurettin Taşkesen Mihrabad Yayınları KİTABI İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN

pdf indirme butonu


Yorum yapın