Nevzat Tarhan Set (3 Kitap) Kitabı PDF indir

Nevzat Tarhan Set (3 Kitap) Timaş Yayınları Kitabı PDF indir, Herkese Merhabalar sevgili kitap severler, bu paylaşımımızda siz değerli okurlarımıza Nevzat Tarhan Set (3 Kitap) Timaş Yayınları Kitabının konusu ile ilgili biraz bilgilendirme yapmak istedik. Bu paylaşımımızda Nevzat Tarhan Set (3 Kitap) Timaş Yayınları Kitap Özetinin bunun yanında yazımızın detayında Nevzat Tarhan Set (3 Kitap) Timaş Yayınları PDF indirme linki ile Nevzat Tarhan Set (3 Kitap) Timaş Yayınları kitabını PDF olarak ücretsiz indirebilirsiniz.

Nevzat Tarhan Set (3 Kitap) Timaş Yayınları Kitap Özeti

Nevzat Tarhan Set (3 Kitap) Timaş Yayınları

Toplum Psikolojisi ve Empati

Dünya geçmiş asırlara göre daha müreffeh, fakat hayat standartlarının yükseldiği, zenginliklerin arttığı toplumlarda şiddet azalmıyor, hatta tam aksine artıyor. Her gün önünden geçtiğimiz bir toplumsal histeriyle yüz yüzeyız.
O halde toplum neden böyle oldu? Dünya topluluğu nereye gidiyor? Üstelik suçluların çoğu da akıl hastası değil. O halde neden nedir? Tahammülsüzlük mü? “Öteki”nin duygusuna kayıtsızlık mı? Yoksa empati eksikliği ve bencillik git gide artan bir trend haline mi geldi?
Prof. Dr. Nevzat Tarhan, Toplum Psikolojisi ve Empati’de dikkat çekici tespitlerde yer alıyor. Yazar, bireysel ve toplumsal şiddet ilişkisini irdelerken, hem geçmişteki toplumları inceliyor hem de günümüz toplumunu, bireyler üzerinden biyolojik ve psikolojik verilerle tahlil ediyor. Son senelerda şiddet eğiliminin artışıyla birlikte ayyuka çıkan sosyal şizofreniyi konu alıyor, şizofreninin aslında bireyden topluma doğru yayıldığını ileri sürüyor ve buna çözüm önerileri getiriyor.
Toplum Psikolojisi ve Empati günümüzün toplumsal dertlerini anlamak ve bunları çözmek adına atılmış kuvvetli bir adım.

10 Adımda Pozitif Psikoloji

Nevzat Tarhan, 10 Adımda Pozitif Psikoloji’de her biri psikoloji ve psikiyatrinin farklı sahalarında uzman on dokuz kişiden bir araya gelen bir ekiple duygusal zeka becerilerini 10 adımda geliştirme metotlarıni pratik uygulamalarla birlikte sunuyor. Kendini tanıma farkındalık, iletişim becerileri, motivasyon, sebatkarlık, uzlaşmacılık gibi kavramların sıra sıra bilgisi verildiğı kitapta anlatılan 10 adım, psikodrama ve alıştırmalarla pekiştiriliyor.
Hayatın her anında karşınıza çıkabilecek krizleri birer avantaja çevirebilmenin inceliklerini anlamak ve öğrenmek isteyenler için 10 Adımda Pozitif Psikoloji kaçırılmayacak bir imkan.

Mutluluk Psikolojisi ve Stresle Başa Çıkma

Stres ve zaman yönetiminde; duygu, düşünce ve davranış denetiminde beynimizi doğru kullanırsak, mutlu, başarılı ve nitelikli yaşayabiliriz. Bu yaşantı bizim vereceğimiz kararlara bağlı olduğuna göre, dünyayı değiştirmek yerine kendimizi değiştirmeye öncelik vermeliyiz. Bu kitabın amacı, yaygın hastalıklardan pek çoğunun temel kaynağı olan stresi mutluluğa dönüştürmenin püf noktalarını vurgulamaktır.

Yorum yapın