Nekbe 1948 70 Yıllık Filistin Dramı Nurettin Taşkesen Mihrabad Yayınları Kitabı PDF indir

Nekbe 1948 70 Yıllık Filistin Dramı Nurettin Taşkesen Mihrabad Yayınları Kitabı PDF indir, Herkese Merhabalar sevgili kitap severler, bu paylaşımımızda siz değerli okurlarımıza Nekbe 1948 70 Yıllık Filistin Dramı Nurettin Taşkesen Mihrabad Yayınları Kitabının konusu ile ilgili biraz bilgilendirme yapmak istedik. Bu paylaşımımızda Nekbe 1948 70 Yıllık Filistin Dramı Nurettin Taşkesen Mihrabad Yayınları Kitap Özetinin bunun yanında yazımızın detayında Nekbe 1948 70 Yıllık Filistin Dramı Nurettin Taşkesen Mihrabad Yayınları PDF indirme linki ile Nekbe 1948 70 Yıllık Filistin Dramı Nurettin Taşkesen Mihrabad Yayınları kitabını PDF olarak ücretsiz indirebilirsiniz.

Nekbe 1948 70 Yıllık Filistin Dramı Nurettin Taşkesen Mihrabad Yayınları Kitap Özeti

“Deyr Yasin’in o meş’um gu¨nu¨nde 9 Nisan’da yola koyulduk. Ramallah’ta kalanların çoğu Nablus’a gitmek istiyordu. Bu yu¨zden yollar yine geçen seneki gibi mahşer yerine dönmeye başlamıştı.Kimileri buldukları kamyona tıka basa doluşmuş, kimileri hayvanlarına eşyalarını yu¨klemiş, kimileri de yatağını yorganını sırtına vurup yollara du¨şmu¨ştu¨.

Biz de hayvanımız öldu¨ğu¨ için eşyalarımızı sırtımıza alıp bir kafilenin arkasına takıldık. Herkes ne tarafa doğru gidiyorsa biz de onların arkasından gidiyorduk.”

15 Mayıs 1948’den sonra siyonistlerce gerçekleştirilen katliam, baskı ve su¨rgu¨nler neticesinde 750 bin Filistinli evinden, köyu¨nden, toprağından uzaklaştırılmış, kendi u¨lkesinde yahut başka u¨lkelerde mu¨lteci durumuna du¨şmu¨ştu¨.

Filistinliler bu gu¨ne bu¨yu¨k felaket anlamında “Nekbe” demişlerdi.

Elinizdeki kitap, gerçek olaylara dayanan bu¨yu¨k felaket “Nekbe”nin belge roman niteliğinde anlatımıdır.

Nekbe 1948 70 Yıllık Filistin Dramı Nurettin Taşkesen Mihrabad Yayınları KİTABI İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN

pdf indirme butonu


Yorum yapın