E-Kitap

Ne Kadarı Yeterli Tüketim Toplumu ve Dünyanın Geleceği Kitabı PDF indir

Ne Kadarı Yeterli Tüketim Toplumu ve Dünyanın Geleceği Kitabı PDF

Kitap ismi Ne Kadarı Yeterli Tüketim Toplumu ve Dünyanın Geleceği olan ve birden çok kitap sever aracılığıyla aranan Ne Kadarı Yeterli Tüketim Toplumu ve Dünyanın Geleceği kitabını siz kıymetli okurlarımız için PDF dosyası halinde sunmaya çalıştık. Öncelikle

Ne Kadarı Yeterli Tüketim Toplumu ve Dünyanın Geleceği kitabını PDF indirmeden önce sizlere Ne Kadarı Yeterli Tüketim Toplumu ve Dünyanın Geleceği kitabı ile ilgili bir kaç bilgi verelim…

Ne Kadarı Yeterli Tüketim Toplumu ve Dünyanın Geleceği Özet

Ne Kadarı Yeterli Tüketim Toplumu ve Dünyanın Geleceği kitabının yazarları Alan Durning olan ve 179 sayfalık kitap 1998 senesinde Araştırma-İnceleme kategori bölümünde yerini almıştır.

Ne Kadarı Yeterli Tüketim Toplumu ve Dünyanın Geleceği PDF indir

Ne Kadarı Yeterli Tüketim Toplumu ve Dünyanın Geleceği kitabını yazımızın alt bölümünden Ne Kadarı Yeterli Tüketim Toplumu ve Dünyanın Geleceği PDF indir butonuna tıklayarak bilgisayarınıza yahut telefonunuza Ne Kadarı Yeterli Tüketim Toplumu ve Dünyanın Geleceği kitabını indirebilirsiniz.

Dünyada kişi başına düşen gıda tüketiminin en yüksek olduğu ABD’de insanlar zayıflama rejimleri ve reçeteleri için yılda 35 milyar dolar harcıyorlar. Böyle bir düzende yanlış bir şeyler olmadığını kim iddia edebilir?

Kuşkusuz çözümü bir Ortaçağ düzenine dönüşte aramayacağız. Günümüzün teknolojisinden yararlanarak ve doğru politikalarla nüfus artış hızını düşürerek bir miktar düzelme sağlayabiliriz. Ama hepimize düşen asıl büyük görev ihtiyacımızdan çok daha yüksek tüketmek, yakmak, eskitmek, yenilemek ve atmak üzerine kurulmuş olan çağdaş yaşam şekiline sırt çeviren ve paylaşmayı öne çıkaran bir düzene doğru yönelmektir.

— Hayrettin KARACA, TEMA Vakfı Başkanı (Tanıtım Yazısından)

İçindekiler:

Teşekkür
Önsöz
Tüketimin Boyutları
İ. Tüketim Bilmecesi
İİ. Tüketim Toplumu
İİİ. Tüketimin Sözde Ödülleri
İV. Tüketimin Çevresel Maliyeti
Yeterlik Arayışı
V. Yiyecek ve İçecekler
VI. Ulaşım ve Çevre
VII. Yaşamın Aslı
Tüketiciliğin Dizginlenmesi
VII. Tüket veya Kaybet Miti
IX. İhtiyaçların Biçimlendirilmesi
X. İstikrar Kültürü
Ek Okumalar ve Gerekli Bilgiler

Bir reklam şirketinin itirafı:
“Kadınların sahip oldukları şeylerden tatmin olmamalarını sağlamak bizim işimizdir.”

Ne Kadarı Yeterli Tüketim Toplumu ve Dünyanın Geleceği Kitabı PDF

pdf indirme butonu

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu