Moskof Kitabı PDF indir

Moskof Kitabı PDF

Kitap ismi Moskof olan ve birden çok kitap sever aracılığıyla aranan Moskof kitabını siz kıymetli okurlarımız için PDF dosyası halinde sunmaya çalıştık. Öncelikle

Moskof kitabını PDF indirmeden önce sizlere Moskof kitabı ile ilgili bir kaç bilgi verelim…

Moskof Özet

Moskof kitabının yazarları Necip Fazıl Kısakürek olan ve 349 sayfalık kitap 2007 senesinde Tarih kategori bölümünde yerini almıştır.

Moskof PDF indir

Moskof kitabını yazımızın alt bölümünden Moskof PDF indir butonuna tıklayarak bilgisayarınıza yahut telefonunuza Moskof kitabını indirebilirsiniz.

“Moskof”, eski tarih kitaplarımızda “Moskulu” diye anılan mücerret Rus tipinin tiksinme edalı ismi…

Bu kelimenin Türk ruhuna göre anlamını kuzuya aşılayacak olursanız, hatırına, dişleri kan içinde kurt gelir. Piliç sansarı, geyik de yılanı hatırlatır.

İsmine “tabiat” dedikleri şu hilkat tablosuna bakınız: Orada herşey, dağıldığı sayısız nev’iyetler içinde, yakınlık ve uzaklık, eşlik ve aykırılık olarak iki ana kadroda… Bu kadrolar, madde değil, mana sınıflarıdır ve hilkatin “eşya zıtlarıyle belirir” kanununu dile getiricidir. Gece ve gündüz, ak ve kara, su ve ateş…

İşte, doğada herşey, hususiyle keskin bir nitelik ve kişilik gösteren her varlık, yakınlarına dost ve uzaklarına düşman iki grup temsil ederken, bunların zat ve sıfatları da sonu gelmez ve mutlak manada barış kabul etmez bir muharebe içindedir. Dünya budur, böyle kurulmuştur ve böyle gidecektir.

(Giriş)

Moskof Kitabı PDF

pdf indirme butonu


Yorum yapın