E-Kitap

Moğollar ve Ruslar Kitabı PDF indir

Moğollar ve Ruslar Kitabı PDF

Kitap ismi Moğollar ve Ruslar olan ve birden çok kitap sever aracılığıyla aranan Moğollar ve Ruslar kitabını siz kıymetli okurlarımız için PDF dosyası halinde sunmaya çalıştık. Öncelikle

Moğollar ve Ruslar kitabını PDF indirmeden önce sizlere Moğollar ve Ruslar kitabı ile ilgili bir kaç bilgi verelim…

Moğollar ve Ruslar Özet

Moğollar ve Ruslar kitabının yazarları George Vernadsky olan ve 536 sayfalık kitap 2007 senesinde Araştırma-İnceleme kategori bölümünde yerini almıştır.

Moğollar ve Ruslar PDF indir

Moğollar ve Ruslar kitabını yazımızın alt bölümünden Moğollar ve Ruslar PDF indir butonuna tıklayarak bilgisayarınıza yahut telefonunuza Moğollar ve Ruslar kitabını indirebilirsiniz.

Bazı Rus tarihçiler, Rusya’da Moğol dönemini anlatırken “Moğollar bize kan ve gözyaşından başka ne getirdi?..” diye başlarlar söze. Hatta birden fazla tarihçinin kanaati de böyledir. L.N. Gumilev, “Eski Ruslar ve Büyük Bozkır Halkları” adlı eserinde bu görüşü tamamen çürütmekte ve Moğolların elçilerini öldüren bir şehir dışında hiçbir yeri yakıp yıkmadıklarını ve sembolik vergiler koyduklarını belirtir. G. Vernadsky, bu görüşe katılmamakla birlikte Rusların bugünkü idari kurumlarının çoğunu Moğollardan aldıklarını ve Moğol istilasının sanıldığı kadar kötü sonuçlan bununla birlikte getirmediğini kaydetmektedir.Eğer Rusya Rusya olabilmişse, bunu Moğol istilasına borçludur. Türk halkları belki savaşta acımasızdılar, amansızdılar, ama asla “barbar” değillerdi.

Moğollar ve Ruslar Kitabı PDF

pdf indirme butonu

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu