Edebiyat Kitapları

Miguel de Cervantes-Delidolu Bir Hayat – Uwe Neumahr Kitabı PDF indir

Miguel de Cervantes-Delidolu Bir Hayat – Uwe Neumahr Kitabının Özeti

Herkese Merhabalar kitap sever dostlarım, siz değerli okurlarımız için Miguel de Cervantes-Delidolu Bir Hayat – Uwe Neumahr kitabı ile ilgili geniş bir şekilde bilgiler sunmak için bu sayfayı bir araya getirdik. Yazımızda

Miguel de Cervantes-Delidolu Bir Hayat – Uwe Neumahr kitabı ile ilgili geniş bir bilgiye sahip olabilir, Miguel de Cervantes-Delidolu Bir Hayat – Uwe Neumahr kitabının konusunu geniş bir şekilde bir biçimde inceleyebilirsiniz. Ayrıca yazımızın sonunda Miguel de Cervantes-Delidolu Bir Hayat – Uwe Neumahr kitabına ait PDF dosyasını da ücretsiz indirebilirsiniz.

Kitap Özeti

22 yaşındayken bir düello ardından İspanya’dan kaçmak mecburiyetinde kalan genç bir sürgün… İnebahtı Deniz Savaşı’nda cesaretiyle ün salmış, çarpışmada sol elini kaybeden gözü pek bir asker… Cezayirli korsanların eline düşen, beş senelik esareti boyunca defalarca kaçma girişiminde bulunan bir esir… İspanya’ya döndükten sonra Kral II. Felipe adına çalışan bir istihbarat görevlisi ve donanma komiseri… Cinayetle suçlanıp hapse düşen bir aile babası… Kilise aracılığıyla iki sefer aforoz edilen, yeraltı dünyasının karanlık işlerine karışan tekinsiz bir adam… Edebiyat dünyasında tanınmış düşmanlıklar yaşamakta olan ve taklitçilerine karşı kendini savunmak mecburiyetinde kalan bir yazar… Hapisanedeyken yazmaya başladığı Don Kişot adlı romanıyla, kendinden sonra gelen kuşaklara ilham olmuş, modern romanın kurucusu kabul gören dev bir edebiyatçı… Uwe Neumahr’ın tarihî belgelere, mektuplara ve tanıklıklara dayandırdığı bu titiz çalışması, Miguel de Cervantes’in edebi evreninin penceresini aralarken, kendisi de bir romana benzeyen maceralı ve türlü talihsizliklere rağmen iyimserlik dolu yaşamını anlatıyor. Yazar hemde, okuru 16. Yüzyılın çalkantılı dünyasında Córdoba’dan Madrid’e, Roma’dan Napoli’ye, Cezayir’den Sevilla’ya uzanan renkli ve heyecanlı bir yolculuğa çıkartıyor.

Miguel de Cervantes-Delidolu Bir Hayat – Uwe Neumahr [PDF İNDİR]
Miguel de Cervantes-Delidolu Bir Hayat – Uwe Neumahr [EPUB İNDİR]

Miguel de Cervantes-Delidolu Bir Hayat – Uwe Neumahr KİTABI PDF İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN

pdf indirme butonu

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu