Meb kazanım testleri 2022 PDF indir

Meb kazanım testleri 2022 PDF indir, tüm öğrencilerin kolaylıkla ders çalışabileceği MEB Kitapları pdf 2022 kitapları ile başarıya giden yol her zamankinden daha kolay. Meb kazanım testleri 2022 ile iligi tüm detaylı bilgilendirme makale içerisinde beliritlmiştir. Meb kazanım testleri 2022 test kitaplarını rahatlıkla PDF olarak indirebilirsiniz.

Meb kazanım testleri 2022 PDF indir

Talim Terbiye Kurulu Başkanlığının belirttiği kazanımlar testi çerçevesinde 5,6,7,8,9,10,11,12. sınıflar ve lise mezunlarına ait destekleme ve yetiştirme çalışmaları için MEB Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü (ÖDSGM) tarafından Kazanım Kavrama Testleri hazırlanmıştır.

Meb kazanım testleri 2022 pdf indir

Testler, Türkiye’nin muhtelif illerindeki okullardan görevlendirilen ve fiilen ders okutan 150 öğretmen tarafınca üretilmiştir. Soruları hazırlayan öğretmenler haricinde ayrı bir öbek olarak 34 öğretmen tarafınca yazımlama işleminden geçirilmiştir. Ayrıca testler, 37 akademisyen tarafınca bilimsel niteliği olan incelemeye doğal olarak tutulmuştur. Testler ve cevapları, gruplar halinde ve model senelik planlara müsait halde periyodik yayımlanacaktır. Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü web sitesinden isteyenler tarafınca PDF formatında ücretsiz bir şekilde indirilebilecektir.

MEB Kazanım 8. Sınıf Test Kitapları PDF 2022

Kazanım Kavrama Testlerinin amacı; sene süresince işlenen ünitelerdeki kazanımların talebe tarafınca edinme düzeyini incelemektir.. Bunun yanında testlerimiz, 8.derslik öğrencilerimiz için 1. Dönem ve 2. Dönem Merkezi Ortak Sınavlarına hazırlık; 12.derslik ve mezun öğrencilerimiz için ise üniversite imtihanlarına hazırlık amacına da hizmet edecektir. Çünkü kontrol ve sual kapsam içeriği, bütünüyle temel öğrenim ve ortaöğretim düzeyinde esas alınan öğrenim programları çerçevesinde kazanımlar baz alınarak hazırlanmıştır. Ancak bu durum, sınavlara ilişik soruların piyasaya çıkan testlerin içerisinden çıkabileceği anlamını taşımamaktadır.


Yorum yapın