E-Kitap

Kutül Amare: Osmanlının Son Tokadı İsmail Bilgin Genç Timaş Kitabı PDF indir

Kutül Amare: Osmanlının Son Tokadı İsmail Bilgin Genç Timaş Kitabı PDF indir, Herkese Merhabalar sevgili kitap severler, bu paylaşımımızda siz değerli okurlarımıza Kutül Amare: Osmanlının Son Tokadı İsmail Bilgin Genç Timaş Kitabının konusu ile ilgili biraz bilgilendirme yapmak istedik. Bu paylaşımımızda Kutül Amare: Osmanlının Son Tokadı İsmail Bilgin Genç Timaş Kitap Özetinin bunun yanında yazımızın detayında Kutül Amare: Osmanlının Son Tokadı İsmail Bilgin Genç Timaş PDF indirme linki ile Kutül Amare: Osmanlının Son Tokadı İsmail Bilgin Genç Timaş kitabını PDF olarak ücretsiz indirebilirsiniz.

Kutül Amare: Osmanlının Son Tokadı İsmail Bilgin Genç Timaş Kitap Özeti

I. Dünya Savaşı sırasında General Charles Townshend komutasındaki İngiliz birlikleri, Osmanlı kuvvetlerinden kaçarak Kut şehrine sığınır. Karşılarında karşılaşmadan vazgeçmeyen, inatçı, Kûtü’l Amâre’yi İngilizlere bırakmayı aklından bir an bile geçirmeyen Osmanlı birlikleri mevcuttur. Bir yandan açlıkla öte yandan Osmanlı kuvvetleri ile savaşan İngiliz birlikleri, Kûtü’l Amâre’yi geçip Bağdat’a ulaşmak için tüm imkânlarını kullanırlar. Lakin İngilizlerin hesap etmedikleri tek şey; her ne pahasına olursa olsun, çetin çatışmalara, esir düşmelere, verilen şehitlere, açlığa, sefalete rağmen Osmanlı’nın Kûtü’l Amâre’yi İngilizlere bırakmayacak olmalarıdır.

Kûtü’l Amâre; Süleyman Askeri Bey’in, Mehmet Muzaffer’in, Hamza Osman ile Gazi Osman’ın, Murat Çavuş’un, Mehmet Fazıl Paşa’nın, Albay Nurettin Bey’in ve Halil Paşa ile cefakâr askerlerinin yazdığı destandır… Kûtü’l Amâre; Osmanlı’nın son tokadıdır…

“İşte Türk kararlılığının İngiliz inadını kırdığı birinci olayı Çanakkale’de, ikinci olayı burada göze çarpıyor.”

“Bugüne Kut Bayramı adını veriyorum. Ordumun her ferdi her sene bugünü kutlarken, şehitlerimize Yasinler, Tebarekeler, Fatihalar okusunlar. Şehitlerimizin yüce ruhları şad olsunlar, gazilerimiz de önümüzdeki zamanlarda zaferlerimize gözcülük etsinler.”

Mirliva (Tuğgeneral) Halil

6. Ordu Komutanı

Kutül Amare: Osmanlının Son Tokadı İsmail Bilgin Genç Timaş KİTABI İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN

pdf indirme butonu

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu