Kudüs’ün Tarihi: Bir Şehir Üç Semavi Din PDF indir

Kudüs’ün Tarihi: Bir Şehir Üç Semavi Din PDF indir, Kitap sever takipçilerimiz 9786254100314 sayfalık Karton Kapak boyutunda TÜRKÇE özelliğine sahip 03.06.2021 numaralı Jerusalem: One City dilinde yazılmış Kudüs’ün Tarihi: Bir Şehir Üç Semavi Din kitabının PDF olarak indirebilirsiniz.

Kudüs’ün Tarihi: Bir Şehir Üç Semavi Din PDF

Üç din aracılığıyla da binlerce senedir kutsal olarak görülen, çatışmalarla bölünen, fethedilen, yeniden inşa edilen ve defalarca yası tutulan Kudüs, kendi kutsallığının trajedisiyle sarsılmıştır. Bu ufuk açıcı kitapta, Tanrı’nın Tarihi’nin yazarı Karen Armstrong Müslümanlar, Hristiyanlar ve Yahudilerin bu şehri nasıl benimsediğini ve bu üç farklı kutsallık anlayışının bu şehri binlerce senedir nasıl yaraladığını anlatıyor.
 
Armstrong, ruhani ve siyasi gelişmeleri enteresan ayrıntı kısmıyla açıklıyor: Hz. Davut’un başkentinden Roma İmparatorluğu’nun bir eyaletine, Hz. İsa’nın kutsadığı kozmopolit şehirden Müslümanların fethedip taltif ettiği kente, Avrupalı haçlıların ödülünden şimdilerdeki Arap-İsrail çatışmasının mermi delikleriyle bezenmiş sembolüne.
 
Müthiş bir akıcılık ve berraklıkla yazılmış bu anlatı, senelerca süren hummalı bir araştırmanın ürünü. Kudüs, yalnızca tarihi değil inançları ve tinselliği de anlatarak senelera göğüs geren bir kitap.
 
 
“Çok zengin bir bilgi kaynağı… Armstrong’un seneler içindeki sıra sıra gezintisi bize dinsel kararların ve siyasal koşulların kenti bir dinden diğerinin hâkimiyetine nasıl geçirdiğini gösteriyor.”
Time
 
“Üç bin senedir Müslümanların, Hristiyanların ve Yahudilerin gözünde kutsal bir kent olan Kudüs’ün kapsamlı, etkileyici ve kolay okunur tarihi.”
The Denver Post
 
“Armstrong’un yüksek, güvenilir sesi ilgimizi çekiyor çünkü yüzseneler boyunca sakinlerinin, fatihlerinin ve propagandacıların kente yüklediği tinsel deneyimi ciddiye alıyor.”
San Francisco Chronicle
 
“Armstrong’un geniş kapsamlı, bol resimli anlatısı başka kitaplarda çok az bulunan toplumsal ve siyasal koşullarla alakalı bilgiler içeriyor.”
Publishers Weekly
 
“Muhteşem… Ayakları yere basan ve sabırlı bir anlatı… Bütün Müslümanların, Hristiyanların ve Yahudilerin okuması lazım.” 
The Washington Post
 
“Dünya üzerindeki dinsel anlamda en mühim şehrin yazılmış en ciddi ve okunaklı tarihi.”
The Baltimore Sun

Kudüs’ün Tarihi: Bir Şehir Üç Semavi Din Özeti

Kudüs’ün Tarihi: Bir Şehir Üç Semavi Din PDF Oku

Kudüs’ün Tarihi: Bir Şehir Üç Semavi Din PDF indir

pdf indirme butonu

Yorum yapın