E-Kitap

Kim Uyur Kim Uyanık? (Türk Masal İncelemeleri) Kitabı PDF indir

Kim Uyur Kim Uyanık? (Türk Masal İncelemeleri) Kitabı PDF indir, Herkese Merhabalar sevgili kitap severler, bu paylaşımımızda siz değerli okurlarımıza Kim Uyur Kim Uyanık? (Türk Masal İncelemeleri) Kitabının konusu ile ilgili biraz bilgilendirme yapmak istedik. Ayrıca yazımızın detayında Kim Uyur Kim Uyanık? (Türk Masal İncelemeleri) PDF indirme linki ile Kim Uyur Kim Uyanık? (Türk Masal İncelemeleri) kitabını PDF olarak ücretsiz indirebilirsiniz.

Kim Uyur Kim Uyanık? (Türk Masal İncelemeleri) Kitabı Özeti

İnsanlık değerlerine karşı kayıtsızlaştırılan insan, özne olmaktan çıkarılıp nesne yapılır olmuş. Sözlü kültür değerlerine sahip çıkmak kayıtsızlığa şifaymış. Bir şifa kaynağı da masallarmış. Masalların kendi kültür dokularıyla aktarılmasında ve yaygınlaştırılmasında gerilere düşmüşüz. Masallarla beslenemeyen çocuklar, küresel kültür savaşlarında muhafaza edilmesiz kalıyormuş. Çocuklarımız küresel ve popüler kültür yangınından korunmalıymış. Yüksek miktarda yerel olmayan kültür ürünleri dolaşımdaymış. Basın yayın ve sosyal platformnın bütün araç gereçleriyle kendimize yeniden çekidüzen vermek, kendi masallarımıza dönmek mecburiyetindeymişiz. Çocuklarımıza kendi masallarımızı anlatmayı ihmal etmemeliymişiz.

Mehmet Naci Önal, Kim Uyur Kim Uyanık’ta bir araya topladığı masal çözümlemeleriyle, bu konularda alınacak yolların yordamını ortaya koyuyor.İnsanlık değerlerine karşı kayıtsızlaştırılan insan, özne olmaktan çıkarılıp nesne yapılır olmuş. Sözlü kültür değerlerine sahip çıkmak kayıtsızlığa şifaymış. Bir şifa kaynağı da masallarmış. Masalların kendi kültür dokularıyla aktarılmasında ve yaygınlaştırılmasında gerilere düşmüşüz. Masallarla beslenemeyen çocuklar, küresel kültür savaşlarında muhafaza edilmesiz kalıyormuş. Çocuklarımız küresel ve popüler kültür yangınından korunmalıymış. Yüksek miktarda yerel olmayan kültür ürünleri dolaşımdaymış. Basın yayın ve sosyal platformnın bütün araç gereçleriyle kendimize yeniden çekidüzen vermek, kendi masallarımıza dönmek mecburiyetindeymişiz. Çocuklarımıza kendi masallarımızı anlatmayı ihmal etmemeliymişiz. Mehmet Naci Önal, Kim Uyur Kim Uyanık’ta bir araya topladığı masal çözümlemeleriyle, bu konularda alınacak yolların yordamını ortaya koyuyor.

Kim Uyur Kim Uyanık? (Türk Masal İncelemeleri) KİTABI İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN

pdf indirme butonu

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu