Kafesteki Kuş Neden Şakır, Bilirim Maya Angelou Kitabı PDF indir

Kafesteki Kuş Neden Şakır, Bilirim Maya Angelou Everest Yayınları Kitabı PDF indir, Herkese Merhabalar sevgili kitap severler, bu paylaşımımızda siz değerli okurlarımıza Kafesteki Kuş Neden Şakır, Bilirim Maya Angelou Everest Yayınları Kitabının konusu ile ilgili biraz bilgilendirme yapmak istedik. Bu paylaşımımızda Kafesteki Kuş Neden Şakır, Bilirim Maya Angelou Everest Yayınları Kitap Özetinin bunun yanında yazımızın detayında Kafesteki Kuş Neden Şakır, Bilirim Maya Angelou Everest Yayınları PDF indirme linki ile Kafesteki Kuş Neden Şakır, Bilirim Maya Angelou Everest Yayınları kitabını PDF olarak ücretsiz indirebilirsiniz.

Kafesteki Kuş Neden Şakır, Bilirim Maya Angelou Everest Yayınları Kitap Özeti

Maya Angelou bileğinde “İlgiliye” yazan bir etiketle, büyükannesi Bayan Henderson’a teslim edilmek üzere, kardeşi Bailey ile Arkansas’a yollandığında üç yaşındaydı. İki kardeş terk edilmişliğin acısını üzerlerinden atamadan ırkçılığın nefretiyle yüz yüze geldi. Büyükanneleri çocukları kanatları altına aldı. Lakin yalnızca kısa bir süre için. Zira Maya’nın zorlu yolculuğu daha yeni başlıyordu…

Kafesteki Kuş Neden Şakır, Bilirim otobiyografik bir roman: Yazar, şair, şarkıcı, dansçı, oyun yazarı ve öğretmen Maya Angelou’nun yedi kitaptan bir araya gelen sıradışı ve ilham verici yaşamöyküsünün ilk cildi. Savunmasız, şiddet gören ufak bir kızın, ırkçılık ve  bağnazlıkla savaşarak kuvvetli bir karaktere; onurlu ve göz kamaştırıcı bir genç kadına dönüşmesinin öyküsü. 

İlk kez 1969’da Amerika’da yayımlanan Kafesteki Kuş Neden Şakır, Bilirim milyonlarca okurun kalbine dokunmuş ve düşüncelerini değiştirmiş, dünya çapında bi hayli beğeni alan bir modern klasik. Ve tıpkı çocukluk gibi; üzerinden seneler geçse de hatırlanacak, hem neşeli hem de yürek burkan anılarla dolu.

“Angelou yaşamıyla yüzleşirken öyle ağırbaşlı, öyle etkileyici ki Kafesteki Kuş Neden Şakır, Bilirim insanı yaşama karışmak üzere özgür kılıyor.”

– James Baldwin

“Hem bir hayli etkili hem de gülünç.”

– The New York Times

Kafesteki Kuş Neden Şakır, Bilirim Maya Angelou Everest Yayınları KİTABI İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN

pdf indirme butonu


Yorum yapın