E-Kitap

Kaderin Cilvesi Hüseyin Rahmi Gürpınar Kitabı PDF indir

Kaderin Cilvesi Hüseyin Rahmi Gürpınar Maviçatı Yayınları Kitabı PDF indir, Herkese Merhabalar sevgili kitap severler, bu paylaşımımızda siz değerli okurlarımıza Kaderin Cilvesi Hüseyin Rahmi Gürpınar Maviçatı Yayınları Kitabının konusu ile ilgili biraz bilgilendirme yapmak istedik. Bu paylaşımımızda Kaderin Cilvesi Hüseyin Rahmi Gürpınar Maviçatı Yayınları Kitap Özetinin bunun yanında yazımızın detayında Kaderin Cilvesi Hüseyin Rahmi Gürpınar Maviçatı Yayınları PDF indirme linki ile Kaderin Cilvesi Hüseyin Rahmi Gürpınar Maviçatı Yayınları kitabını PDF olarak ücretsiz indirebilirsiniz.

Kaderin Cilvesi Hüseyin Rahmi Gürpınar Maviçatı Yayınları Kitap Özeti

Yazarın kıymetli eserlerinden birisi olan Kaderin Cilvesinde namus ve açlık poblemleri konu ediliyor.

Şemi: Parayla her istediğini elde edebileceğine inanan, ahlâksız bir karakterdir.

Baba Salah ise büyük bir evin altı kişilik elemanınu geçindirmek zorunda olan, aç biilaç kalan, namuslu bir aile reisi.

Şemi, Baba Salahın evini tutar, üç aylık kirayı piyasa değerinden fazla ve peşin öder. Alt katta kalan iki odayı Baba Salaha bırakır. İlk olarak evi kumarhane olarak kullanır, ardından randevu evine çevirir.

Namus abidesi olan Baba Salah, müşkül durumda bulunduğundan

ve parayı peşin alıp hemen harcama mukabilini gösterdiğinden, göz yummak durumunda kalır.

Evine gelen gidenin haddi hesabı yoktur. Semi bir süre sonra randevu evini bırakıp gider. İşletme Baba Salah’a kalır. Namus ve açlıkla imtihan olunan Baba Salah, ne yapacağını bilemeden, başa gelen çekilir fikriyle kolları sıvar ve eğreti bir randevu evi vekili olur.

Açlık ve namus un ne kadar müşkül bir çetrefil olduğunu kendine özgü bir üslupla anlatan bu kitapta Hüseyin Rahmi Gürpınar, kendinizi bu ikilik içinde sorgulamanızı sağlarken, kavramların ve gerçek yaşamın arasına, nasıl sıkıştırılabileceğimizi usta bir dille kaleme almıştır.

Kaderin Cilvesi Hüseyin Rahmi Gürpınar Maviçatı Yayınları KİTABI İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN

pdf indirme butonu

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu