İsmail Saib Sencer Zafer Bilgi Mihrabad Yayınları Kitabı PDF indir

İsmail Saib Sencer Zafer Bilgi Mihrabad Yayınları Kitabı PDF indir, Herkese Merhabalar sevgili kitap severler, bu paylaşımımızda siz değerli okurlarımıza İsmail Saib Sencer Zafer Bilgi Mihrabad Yayınları Kitabının konusu ile ilgili biraz bilgilendirme yapmak istedik. Bu paylaşımımızda İsmail Saib Sencer Zafer Bilgi Mihrabad Yayınları Kitap Özetinin bunun yanında yazımızın detayında İsmail Saib Sencer Zafer Bilgi Mihrabad Yayınları PDF indirme linki ile İsmail Saib Sencer Zafer Bilgi Mihrabad Yayınları kitabını PDF olarak ücretsiz indirebilirsiniz.

İsmail Saib Sencer Zafer Bilgi Mihrabad Yayınları Kitap Özeti

Bu kitapta, Osmanlı’dan kalan büyük değer “Hâfız-ı Kü­tüplük nedir?” sorusuna yanıt alacak, Osmanlı’nın son hâfız-ı kütüplerinden İsmail Saib Sencer Hoca’nın enteresan ve bir o kadar da münzevî yaşamına yolculuğa çıkacaksınız… Dönemin en büyük ilim adamlarının kaynağı olan Hoca Efendi, kedile­riyle kendini gizlemesiyle ve sorulan her alandan soruya yanıt vermesiyle dikkat çekmişti. Bir mesele arz edilince “Sağdan yedinci raftaki falanca kitabın ikinci cildini al, kırkyedinci sayfa­sındaki üçüncü paragrafı oku.” dedikten sonra “Şu, şu kitapların şu sayfalarında da aradığınız neviden bilgiler mevcuttur.” diyebilecek kadar ilim deryası idi.

O Bayezid Kütüphanesi’nin ruhu idi.

İsmail Hami Danışmend

O, bir kütüphane memuru değil, canlı bir bibliyografya idi.

Dr. Adnan Adıvar

Gazali kadar mütekellim, Fahreddin Razi kadar müfessir, Buhari kadar muhaddis, İbni Sina kadar hekim, Muhyiddin Arabi kadar âlim, Mevlâna kadar âşık, Hacı Bayram kadar vâkıf, Kınalızade kadar zi-fünun’ bir zat idi.

Abdülbaki Gölpınarlı

Kendisi yirminci asrın allamesi olup, şark encümenidir.

Yahya Kemal

İsmail Saib Sencer Zafer Bilgi Mihrabad Yayınları KİTABI İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN

pdf indirme butonu


Yorum yapın