İslamın Siyasal Söylemi PDF indir

İslamın Siyasal Söylemi PDF indir, İslamın Siyasal Söylemi kitabı 224 sayfadan oluşmakta ve 13.5 x 21 cm boyutundadır. İslamın Siyasal Söylemi kitabının kapağı ise Karton Kapak özelliğine sahiptir. TÜRKÇE dilinde yazılmış olan İslamın Siyasal Söylemi kitabını 9786257631297 numarasıyla kontrolünü yapabilirsiniz. İslamın Siyasal Söylemi kitabını PDF indir.

İslamın Siyasal Söylemi PDF

Cihat aslında ne demektir? Müslümanların kanun anlayışı nedir? İslam’ın kâfirlere karşı tutumu nedir? Edebi ve tarihi kaynakları ele alan Bernard Lewis İslam’ın siyasal söyleminin gelişiminin, Peygamber’in zamanından günümüze kadar izini sürüyor. Arapça, Türkçe ve Farsça belgeleri inceleyerek İslam’ın siyaset düşüncesi ile Batı siyaset teorisi arasındaki farkları ortaya koyuyor. Bunun yanında İslam dünyasındaki siyaset algısına, tartışmalarına ve uygulamalarına ışık tutuyor.
Günümüzde İslam’ı siyasal söyleminden ayrı, hatta siyasal söylemi olmaksızın düşünebilmek olanaksız bir hale gelmiştir. Hatta İslam’ın siyaset sahasında ileri devam ettiği konular ve başlıklar bugün, belki de tarihin hiçbir zamanında olmadığı kadar ön planda ve sorgu altındadır.
Yetişme tarzı ve mesleği saygınlığı ile bir tarihçi ve İslam bilimleri uzmanı olan Bernard Lewis meseleyi gayet ustaca çevreleyen bu kitabında İslam dininin siyasi alan içinde geliştirmiş olduğu söylemi inceliyor. Bunu yaparken akademik değil açık, belirgin ve sade bir üslup kullanıyor. Lewis’in bölgesindeki uzmanlığı ise dipnotlarda anılan yüzlerce eser, makale ve ansiklopedi maddesinde kendisini bir kez daha gösteriyor

İslamın Siyasal Söylemi Özeti

İslamın Siyasal Söylemi Pdf Oku

İslamın Siyasal Söylemi Pdf indir

pdf indirme butonu


Yorum yapın