E-Kitap

İslam’da Şehir ve Mimari Kitabı PDF indir

İslam’da Şehir ve Mimari Kitabı PDF

Kitap ismi İslam’da Şehir ve Mimari olan ve birden çok kitap sever aracılığıyla aranan İslam’da Şehir ve Mimari kitabını siz kıymetli okurlarımız için PDF dosyası halinde sunmaya çalıştık. Öncelikle

İslam’da Şehir ve Mimari kitabını PDF indirmeden önce sizlere İslam’da Şehir ve Mimari kitabı ile ilgili bir kaç bilgi verelim…

İslam’da Şehir ve Mimari Özet

İslam’da Şehir ve Mimari kitabının yazarları Turgut Cansever olan ve 240 sayfalık kitap 2016 senesinde Araştırma-İnceleme kategori bölümünde yerini almıştır.

İslam’da Şehir ve Mimari PDF indir

İslam’da Şehir ve Mimari kitabını yazımızın alt bölümünden İslam’da Şehir ve Mimari PDF indir butonuna tıklayarak bilgisayarınıza yahut telefonunuza İslam’da Şehir ve Mimari kitabını indirebilirsiniz.

Şehir ve mimari üzerine derinlikli düşünceleriyle tanınan Turgut Cansever’in İslam mimarisi ve şehirciliği hususundaki görüşleri, ilk defa derli toplu bir biçimde bu kitapla okuyucunun karşısına çıkıyor.
Osmanlı şehrini, İslam mimarisinin temel meselelerini, mimarlık mirasının korunma yollarını, İslam şehrinin belirleyici ayrıntı kısmını ve İslam mimarisi ve şehrinin gelecekte hangi esaslardan hareketle kurulabileceğini felsefi ve tasavvufi bir temelde, çağdaş ve geleneksel ustalardan yararlanarak tartışan Cansever, yalnızca şehir planlanarak tartışılan Cansever, yalnızca şehir planlamacıları ve mimarların değil, genel okuyucunun da ilgiyle takip ettiği bir düşünür.

İslam’da Şehir ve Mimari Kitabı PDF

pdf indirme butonu

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu