E-Kitap

İslam ve Kapitalizm Kitabı PDF indir

İslam ve Kapitalizm Kitabı PDF

Kitap ismi İslam ve Kapitalizm olan ve birden çok kitap sever aracılığıyla aranan İslam ve Kapitalizm kitabını siz kıymetli okurlarımız için PDF dosyası halinde sunmaya çalıştık. Öncelikle

İslam ve Kapitalizm kitabını PDF indirmeden önce sizlere İslam ve Kapitalizm kitabı ile ilgili bir kaç bilgi verelim…

İslam ve Kapitalizm Özet

İslam ve Kapitalizm kitabının yazarları Maxime Rodinson olan ve 340 sayfalık kitap 2002 senesinde Araştırma-İnceleme kategori bölümünde yerini almıştır.

İslam ve Kapitalizm PDF indir

İslam ve Kapitalizm kitabını yazımızın alt bölümünden İslam ve Kapitalizm PDF indir butonuna tıklayarak bilgisayarınıza yahut telefonunuza İslam ve Kapitalizm kitabını indirebilirsiniz.

Bu yapıt geleceklerini daha iyi belirlemek isteyen Müslüman ülkelerin aydınları ile geri kalmış/bırakılmış dünyanın bu özgül alanını daha fazla tanımak isteyen Avrupalı okurlar için eşsiz, vazgeçilmez nitelikte bir başvuru kaynağıdır. M.Rodinson İslam dininin büyük ekonomik sistemlerle ilişkilerini; Marksist toplumsal teoriyi, uzmanlaşmışlığın derin bilgisiyle birleştirerek tanımlıyor/açıklıyor. İslam’ın ekonomiye ilişkin buyruklarını ve bunların ortaçağ toplumsal yaşamı üzerindeki etkilerini betimleyip İslam ideolojisi ile ekonomik sistem içindeki etkileşimi, Yahudilik ve Hıristiyanlıkla karşı karşıya geldirarak inceliyor. Ayrıca kapitalizmin İslam ülkelerinde içsel bir zamanle mi yoksa Batı’nın baskısı ve takliti ile mi geliştiğini, İslam’ın kapitalistleşme sürecini engelleyip engellemediğini, Müslüman tarzı bir kapitalizmin olup olmadığını inceliyor.

İslam ve Kapitalizm Kitabı PDF

pdf indirme butonu

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu