E-Kitap

İktidar Seçkinleri C. Wright Mills Kitabı PDF indir

İktidar Seçkinleri C. Wright Mills İnkılap Kitabevi Kitabı PDF indir, Herkese Merhabalar sevgili kitap severler, bu paylaşımımızda siz değerli okurlarımıza İktidar Seçkinleri C. Wright Mills İnkılap Kitabevi Kitabının konusu ile ilgili biraz bilgilendirme yapmak istedik. Bu paylaşımımızda İktidar Seçkinleri C. Wright Mills İnkılap Kitabevi Kitap Özetinin bunun yanında yazımızın detayında İktidar Seçkinleri C. Wright Mills İnkılap Kitabevi PDF indirme linki ile İktidar Seçkinleri C. Wright Mills İnkılap Kitabevi kitabını PDF olarak ücretsiz indirebilirsiniz.

İktidar Seçkinleri C. Wright Mills İnkılap Kitabevi Kitap Özeti

C. Wright Mills’in 1956’da yayımlanan ve tüm dünya çapında büyük ses getiren kitabı İktidar Seçkinleri, para, mülkiyet ve iktidar sahiplerinin izlerini sürüyor, dünyayı yöneten güç odaklarının ilişkilerini ortaya koyuyor.

Mills, “Yoksulluk aslında bir kısırdöngü müdür?”, “Liberal demokrasiler rekabette sahiden eşit fırsatlar sunuyor mu?”, “Büyük zenginler anıldıkları gibi ‘girişimci’ midir?”, “Ekonomi ve politikaveyair konular hangi filtrelerden geçirilerek kamuoyuna sunuluyor?”, “Bir ülkenin yönetiminde toplumun her kesimi sahiden söz hakkına sahip midir?” sorularına yanıt veriyor.

Dünya üzerinde söz sahibi olanların iktidar-asker-para ilişkilerini inceleyen İktidar Seçkinleri, Ünsal Oskay’ın özenli çevirisi ile okura sunuluyor. 

“Günümüzün sanayileşmiş toplumlarından birisi olan Amerika’daki siyasal iktidar sorununu kendine odak alan bu eserde, günümüz toplumlarında siyasal, askeri ve ekonomik iktidar çevrelerinin birbirinden ayrı ve birbirine rakip güçlerin elinde değil, ‘şirketleşme çatısı altında yeniden düzenlenmiş bir üst sınıfın’ elinde olduğu ortaya konulmaktadır.”

İktidar Seçkinleri C. Wright Mills İnkılap Kitabevi KİTABI İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN

pdf indirme butonu

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu