E-Kitap

İkinci Haçlı Seferi (VII. Louis’in Doğu’ya Seyahati) Kitabı PDF indir

İkinci Haçlı Seferi (VII. Louis’in Doğu’ya Seyahati) Kitabı PDF indir, Herkese Merhabalar sevgili kitap severler, bu paylaşımımızda siz değerli okurlarımıza İkinci Haçlı Seferi (VII. Louis’in Doğu’ya Seyahati) Kitabının konusu ile ilgili biraz bilgilendirme yapmak istedik. Ayrıca yazımızın detayında İkinci Haçlı Seferi (VII. Louis’in Doğu’ya Seyahati) PDF indirme linki ile İkinci Haçlı Seferi (VII. Louis’in Doğu’ya Seyahati) kitabını PDF olarak ücretsiz indirebilirsiniz.

İkinci Haçlı Seferi (VII. Louis’in Doğu’ya Seyahati) Kitabı Özeti

II. HAÇLI SEFERİ’NİN TEMEL KAYNAĞI…
Urfa Haçlı Kontluğu, Birinci Haçlı Seferi sırasında Doğu’da kurulan ilk Haçlı devletiydi. 24 Aralık 1144 tarihinde Musul Atabeyi İmadeddin Zengi aracılığıyla ele geçirildiğinde ise ilk yıkılanı oldu. Urfa’nın Türklerin eline geçişi, diğer Haçlı devletlerinde şok etkisi yarattığı gibi Avrupa’da da hemen hemen kırk senedir sönmüş olan Haçlı ateşinin yeniden alevlenmesine yol açmıştır.
Bu kaybın ardından, Antakya ve Kudüs’ün Latin hükümdarları, yeni bir Haçlı Seferi düzenlenmesi talebiyle Papa III. Eugenius’a yardım çağrısında bulunmuş. Papa III. Eugenius, Fransa Kralı VII. Louis ve Alman Kralı III. Konrad’ın haçı kabul etmesini sağlamıştır. Neticede Avrupa’nın iki büyük hükümdarının komutasındaki Haçlı orduları, 1147 senesinin bahar aylarında harekete geçti; fakat sefer neticesinde mühim bir başarı elde edilemedi. 1147 senesinde Fransa kralı ile Haçlı Seferi’ne katılan ve kralın vaizi olan Deuilli Odo’nun Caner Togaç aracılığıyla Latinceden çevrilen kitabı, İkinci Haçlı Seferi’ne dair yapılan çalışmalarda uzun süre temel kaynak olarak kullanılmıştır.
Elinizdeki eser, Haçlı Seferi’nin ilanı, çalışmaları ve Frank hacıların Fransa’dan ayrılışıyla başlıyor. Seferin her anına tanıklık eden Odo; yolculuğu esnasında Macaristan, Bulgaristan, Sofya, Filibe, Çatalca, Konstantinopolis, Anadolu, İzmit, Efes, Antalya, Antakya gibi bir çok yeri tasvir ediyor. Frank, Alman, Bizans ve Türk ordularının sefer boyunca izledikleri stratejileri, hilelerini, mücadelelerini ve anlaşmalarını tüm ayrıntı kısmıyla birlikte aktarıyor. Odo’nun sefere dair duygularını aktardığı yerlerde yaşanan kötü olaylar için Bizanslıları suçlamasının yanında Haçlıları da eleştirmeyi ihmal etmemesi dikkat çekicidir.
II. Haçlı Seferi: VII. Louis’in Doğu’ya Seyahati, başından sonuna dek belgesel zevkiyle okunacak bir kaynak kitap…

İkinci Haçlı Seferi (VII. Louis’in Doğu’ya Seyahati) KİTABI İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN

pdf indirme butonu

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu