Edebiyat Kitapları

Gurur ve Önyargı – Dünya Klasikleri – Jane Austen Kitabı PDF indir

Gurur ve Önyargı – Dünya Klasikleri – Jane Austen Kitabının Özeti

Kitap Özeti

“Her ne kadar çok fazla aynı anlamda kullanılsa da kibir ve gurur farklı şeylerdir. Bir insan kibirli olmadan da gururlu olabilir. Gurur, genelde kendimize ilişkin düşüncelerimizle alakalıdir; kibirse başkalarının bizim hakkımızda düşünmelerini istediğimizle.”

Jane Austen’in harika karakter tasvirleriyle bezediği Gurur ve Ön Yargı, taşralı bir beyefendinin kızı olan Elizabeth Bennet ile toprak sahibi, zengin bir aristokrat olan Fitzwilliam Darcy içindeki çalkantılı ilişkiyi konu almaktadır.

Bayan Bennet, babaları öldükten sonra mirastan hiç pay alamayacak olan beş kızının da evlendiğini görmeye can atmaktadır. En büyük kızı, güzel ve çekingen Jane, varlıklı genç adam Bay Bingley’nin dikkatini çekmekte gecikmez. Lakin arkadaşı Bay Darcy ile Elizabeth içindeki karşılaşma, onlarınki kadar içten olmayacaktır. Darcy, servetinin ve sosyal statüsünün getirdiği gururla, ailesi alt tabakadan olan Elizabeth’e ön yargıyla yaklaşmaktadır. Diğer yandan Elizabeth’in öz saygısının yarattığı müthiş gurur ise, züppe olduğuna inandığı Darcy’ye yanaşmasına dahi izin vermemektedir. Lakin zaman geçtikçe olaylar, onları ön yargılarından arınmaya itecektir.

Gurur ve Önyargı – Dünya Klasikleri – Jane Austen [PDF İNDİR]
Gurur ve Önyargı – Dünya Klasikleri – Jane Austen [EPUB İNDİR]

Alternatif Link:Gurur ve Önyargı – Dünya Klasikleri – Jane Austen KİTABI PDF İNDİR

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu