E-Kitap

Genel Psikoloji Feriha Balkış Baymur Kitabı PDF indir

Genel Psikoloji Feriha Balkış Baymur İnkılap Kitabevi Kitabı PDF indir, Herkese Merhabalar sevgili kitap severler, bu paylaşımımızda siz değerli okurlarımıza Genel Psikoloji Feriha Balkış Baymur İnkılap Kitabevi Kitabının konusu ile ilgili biraz bilgilendirme yapmak istedik. Bu paylaşımımızda Genel Psikoloji Feriha Balkış Baymur İnkılap Kitabevi Kitap Özetinin bunun yanında yazımızın detayında Genel Psikoloji Feriha Balkış Baymur İnkılap Kitabevi PDF indirme linki ile Genel Psikoloji Feriha Balkış Baymur İnkılap Kitabevi kitabını PDF olarak ücretsiz indirebilirsiniz.

Genel Psikoloji Feriha Balkış Baymur İnkılap Kitabevi Kitap Özeti

Bu kitap günümüzün bilim ışığında insan davranışlarına anlayış kazandırmayı amaç edinen bir psikolojiye giriş kitabı olarak kaleme alınmıştır. Bu özelliği ile kitap, öğretmen yetiştiren kurumlarda ve programlarda psikolojiye bulunduran yüksek okullarda bir ders kitabı olarak kullanılabilir. Ayrıca, psikolojiye ilgi gösteren herkesin bu alanı tanımak üzere başvurabileceği bir kaynak kitaptır.
Psikolojiye bir kuşbakışı kazandıracak bilgilere yer verilmiş, bunlara ilişkin kişisel ve toplumsal sorunlar metodlar ele alınmış, psikolojik hadiselerin fizyolojik yanlarına değinilmiştir.

İnsan gelişimi konusu, davranışların kaynaklarını teşkil eden güdüler ve duygularla yakın ilişkisi olan uyum mekanizmalarına geçilmiş ve ruh sağlığı konusu işlenmiştir. Birey ve çevresi içinde köprü vazifesi gören duygular, bireyin çevresini kavramasını olabilecek kılan dikkat ve algı; insanın gereksinimlerini kaşılamak üzere çevresine uyma işinde, davranışlarını nasıl değiştirdiğini açıklayan öğrenme konuları, bellek ve alışkanlıkları ele alınmıştır. İnsanın çevresine daha iyi uyumunu sağlayan düşünme, imgeleme ve konuşma gibi sembolik eylemlere değinilmiş, insanlar içindeki benzerliklerin ve ayrılıkların kaynağı olan katılım ve çevre problemi üzerinde durulmuş, insanlar içindeki ayrılıkların belirdiği başlıca alanlar olan zeka, kişilik ve benlik konuları işlenmiştir.

Kitap, öğrencinin anlayabileceği bir dil üslupla yazılmış, uzun cümleler ve karmaşık ifadelerden kaçınılmıştır. Psikolojik terimlerin günlük dilde kullanılanlardan olan farkları belirtilmiş, metin içinde açıklanamayacak sözcükleri kitabın sonuna eklenen Dizin ve Sözlük bölümünde tanımlanmıştır.

Genel Psikoloji Feriha Balkış Baymur İnkılap Kitabevi KİTABI İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN

pdf indirme butonu

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu