Esir Şehrin Mahpusu PDF indir

Esir Şehrin Mahpusu PDF indir, Esir Şehrin Mahpusu kitabı 352 sayfadan oluşmakta ve 13 x 21 cm boyutundadır. Esir Şehrin Mahpusu kitabının kapağı ise Karton Kapak özelliğine sahiptir. TÜRKÇE dilinde yazılmış olan Esir Şehrin Mahpusu kitabını 9786057762023 numarasıyla kontrolünü yapabilirsiniz. Esir Şehrin Mahpusu kitabını PDF indir.

Esir Şehrin Mahpusu PDF

Esir Şehir Üçlemesi’nin ikinci cildi ‘Esir Şehrin Mahpusu’nda, Kâmil Bey hapistedir; kendisiyle, ailesiyle ve ait olduğu Osmanlı aristokrasisiyle derin bir hesaplaşmaya girişir. Çürümüş, işbirlikçi aileler, Anadolu’da gitgide güçlenen Kuvâ-yi Milliye direnişi ve hapiste, korkunç bir dram içinde, yapayalnız, kendisini Kurtuluş Mücadelesi’yle yeniden yaratmaya karar veren Kâmil Bey…
 
Romancının, romanını yazacağı toplumu, o toplumun bireylerinı ‘tarihsel gelişimi içinde inceleyip, meydana vuracağı özelliklerden, bugünün ve geleceğin zorluklarının çarelerine sağlam dayanaklar bulmak’ zorunda olduğunu; bunun için hazır kaynaklar yoksa, bu roman dışı incelemelerin de romancı aracılığıyla yapılması gerektiğini, bunsuz bir roman yazılamayacağını, romancı olunamayacağını da ilk vurgulayan Kemal Tahir olmuştur.
 

Esir Şehrin Mahpusu Özeti

Esir Şehrin Mahpusu Pdf Oku

Esir Şehrin Mahpusu Pdf indir

pdf indirme butonu


Yorum yapın