Ertuğrul Gazi Talip Arışahin Mihrabad Yayınları Kitabı PDF indir

Ertuğrul Gazi Talip Arışahin Mihrabad Yayınları Kitabı PDF indir, Herkese Merhabalar sevgili kitap severler, bu paylaşımımızda siz değerli okurlarımıza Ertuğrul Gazi Talip Arışahin Mihrabad Yayınları Kitabının konusu ile ilgili biraz bilgilendirme yapmak istedik. Bu paylaşımımızda Ertuğrul Gazi Talip Arışahin Mihrabad Yayınları Kitap Özetinin bunun yanında yazımızın detayında Ertuğrul Gazi Talip Arışahin Mihrabad Yayınları PDF indirme linki ile Ertuğrul Gazi Talip Arışahin Mihrabad Yayınları kitabını PDF olarak ücretsiz indirebilirsiniz.

Ertuğrul Gazi Talip Arışahin Mihrabad Yayınları Kitap Özeti

Alparslan’ın Malazgirt Zaferi’yle Anadolu’nun kapıları bizlere açılmıştır. Bu kapıdan girenler içinde Kayı Obası da vardı. Ertuğrul Gazi’nin Beyliğindeki oba, yer arayışını tamamlamış, Söğüt ve Domaniç’te çadırlarını kurmuştur. Ana-dolu Selçuklu Devleti’nin Sultanı Alaed-din Keykubat’ın takdirini kazanan Ertuğ-rul, az kuvvetle öte yandan Moğol güç-leriyle, bir taraftan Bizans kuvvetleri ve Tapınak Şövalyeleriyle mücadele etmiş, içerde ise ihanet odaklarını üstün siyasi dehasıyla bertaraf etmiştir.

Dönemin maneviyat büyükleriyle sürekli olarak görüşüp dualarını alan Ertuğrul Gazi, 624 yıl dünyaya hükümferma olacak, üç kıtada, yedi iklimde adalet ve hakka-niyetle devam edecek olan Osmanlı Dev-leti’nin temelini attı. Ertuğrul Gazi, hem inançlı kişiliğiyle hem de cesareti ve ka-rarlılığıyla Türkmen obalarını da arka-sından sürüklemiş ve herkese ümit olmuş-tur. Eseri okurken ‘kurucu bir önder’in dirayetini, metanetini, gayretini ve cesa-retini görecek, ‘cihan hâkimiyeti mefkû-resi’ne tanık olacaksınız.

Ertuğrul Gazi Talip Arışahin Mihrabad Yayınları KİTABI İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN

pdf indirme butonu


Yorum yapın