Empedokles’in Dostları PDF indir

Empedokles’in Dostları PDF indir, Kitap sever takipçilerimiz TÜRKÇE sayfalık Kitap Kağıdı boyutunda 216 özelliğine sahip 04.02.2021 numaralı 9789750848940 dilinde yazılmış Empedokles’in Dostları kitabının PDF olarak indirebilirsiniz.

Empedokles’in Dostları PDF

Romanlarıyla olduğu kadar deneme kitaplarıyla da ilgi çeken Maalouf, Empedokles’in Dostları’nda bu kez geleceğe yönelik bir kurguyla dönüş yapıyor. Ölümcül Kimlikler ve Uygarlıkların Batışı kitaplarında yer verdiği eleştirel gözlemlerin izinde yarı distopik bir dünya çiziyor. Platon’un mağiçinden çıkıp Empedokles’in Dostları’yla tanışmaveyavet ediyor bizi.
 
Atlas Okyanusu kıyısındaki ufak Antioche adasının yalnızca iki sakini mevcuttur: Orta yaşın verdiği olgunlukla sessiz bir hayat sürmek isteyen Alec ile yazdığı ilk romanının yakaladığı başarı sonrası her şeyi ardında bırakan esrarengiz Ève. Birbirlerinden uzakta, kırılgan yalnızlıklarının tadını çıkaran bu iki insanın yolu bir gün elektriğin, telefonların, televizyon yayınlarının, internetin, kısacası her türlü iletişim aracının etkisiz hale gelmesiyle kesişir.
Gerçeğe ulaşma imkânı kalmayınca fısıltı gazetesi işlemeye başlar: Gezegen bir nükleer felaketin eşiğindedir, Amerika küresel ölçekte bir terör saldırısına maruz kalmıştır, insanlığın yaşamını kolaylaştıran teknolojik gelişmeler artık insanlığın sonunu getirmiştir…
Tüm dünya bu söylentilerle çalkalanırken, kendilerine Empedokles’in Dostları diyen, son derece gelişmiş bir teknolojiye ve tıp bilgisine sahip bir grup gizemli insan bu karmaşaya son vermek üzere çıkagelir. Alec bu bireylerin kim olduğunu öğrenmeye çalışırken, içinde yaşadığımız dünyanın çelişkileriyle de yüzleşmek zorunda kalır. Hiçbir şey artık eskisi gibi olmayacaktır.
 
“Hayal kırıklığı içeren bu satırları yazarken hikâyenin sonuna geldiğim izlenimindeyim. Geldiler, üstünlük kurdular, dünya çapında hem endişe hem de umut rüzgârları estirdiler, sonra da gittiler.”

Empedokles’in Dostları Özeti

Empedokles’in Dostları PDF Oku

Empedokles’in Dostları PDF indir

pdf indirme butonu

Yorum yapın