Efendi Uyanıyor Kitabı PDF indir

Efendi Uyanıyor Kitabı PDF

Kitap ismi Efendi Uyanıyor olan ve birden çok kitap sever aracılığıyla aranan Efendi Uyanıyor kitabını siz kıymetli okurlarımız için PDF dosyası halinde sunmaya çalıştık. Öncelikle

Efendi Uyanıyor kitabını PDF indirmeden önce sizlere Efendi Uyanıyor kitabı ile ilgili bir kaç bilgi verelim…

Efendi Uyanıyor Özet

Efendi Uyanıyor kitabının yazarları H. G. Wells olan ve 288 sayfalık kitap 2013 senesinde Siyaset-Politika kategori bölümünde yerini almıştır.

Efendi Uyanıyor PDF indir

Efendi Uyanıyor kitabını yazımızın alt bölümünden Efendi Uyanıyor PDF indir butonuna tıklayarak bilgisayarınıza yahut telefonunuza Efendi Uyanıyor kitabını indirebilirsiniz.

Edebiyat tarihinin ilk distopyası olan Efendi Uyanıyor bir 19. yy. centilmeni olan Graham’ın öyküsünü anlatıyor. Nadir görülen bir uykusuzluk hastalığından mustarip olan Graham en sonunda uyumayı başarır. Ne var ki bu kez 200 yıllık trans halinde bir uykuveyalacaktır. Uyandığında ise, banka hesabına işleyen faizler aracılığıyla dünyanın en zengin ve en kuvvetli adamı olduğunu öğrenir. O artık bambaşka ve hiç tanımadığı bir dünya çapında yaşamaktadır. Dünyanın tek efendisi ve sahibi odur! Graham uyuduğu sırada servetini idare eden Konsey, tüm gezegene hüküm süren son derece karanlık ve acımasız bir sistem kurmuştur. Oysa bireylerin bir kurtarıcı olarak gördüğü Graham’dan beklenen, toplumu bu korkunç despotlardan kurtarmasıdır.

Bir distopya klasiği ve politik bilimkurgu türünün en iyi emsallarinden birisi olan Wells’in bu başyapıtı, okuru fantastik bir maceraya sürüklüyor. Günümüzden 114 yıl önce yazılmış olmasına rağmen global şirketlerin yükselişi, uçakların seyahat amaçlı kullanımı ve bir çok teknolojik gelişmeyi zamanının çok ötesinde başarılı bir biçimde tahmin etmiş olması şaşkınlık yaratıyor. Geleceğe dair yerinde tahminlerinin bunun yanında toplumsal adaletsizlikle boğuşan bir dünyayı tasvir eden Efendi Uyanıyor, distopya, bilim kurgu ve politik roman hayranları için müthiş bir seçim.

“Wells’in en çarpıcı yönü, edebiyatın klişeleşmiş yanlarına yeni bir soluk getirip canlılık katması…”
-The Spectator-

“Politik bilim-kurgu ve distopya severler için kaçırılmaması gereken bir eser…”
-Times Literary Supplement-
(Tanıtım Bülteninden)

Efendi Uyanıyor Kitabı PDF

pdf indirme butonu

Yorum yapın