Edebiyatımızda İsimler Sözlüğü Behçet Necatigil Kitabı PDF indir

Edebiyatımızda İsimler Sözlüğü Behçet Necatigil Yapı Kredi Yayınları Kitabı PDF indir, Herkese Merhabalar sevgili kitap severler, bu paylaşımımızda siz değerli okurlarımıza Edebiyatımızda İsimler Sözlüğü Behçet Necatigil Yapı Kredi Yayınları Kitabının konusu ile ilgili biraz bilgilendirme yapmak istedik. Bu paylaşımımızda Edebiyatımızda İsimler Sözlüğü Behçet Necatigil Yapı Kredi Yayınları Kitap Özetinin bunun yanında yazımızın detayında Edebiyatımızda İsimler Sözlüğü Behçet Necatigil Yapı Kredi Yayınları PDF indirme linki ile Edebiyatımızda İsimler Sözlüğü Behçet Necatigil Yapı Kredi Yayınları kitabını PDF olarak ücretsiz indirebilirsiniz.

Edebiyatımızda İsimler Sözlüğü Behçet Necatigil Yapı Kredi Yayınları Kitap Özeti

“Edebiyatımızda İsimler Sözlüğü”, Behçet Necatigil’in edebiyatımızın topografyasını çıkardığı anıt sözlüğü. İlk baskısı 1960’ta yayımlanan sözlük, edebiyat tarihimiz yönünden büyük bir boşluğu doldurdu, her yeni baskısında büyük bir ilgi ve tartışmayla karşılandı.

Necatigil’in ölümünün ardından yapılan baskılarda sözlüğün içeriği çeşitli ekleme ve çıkarmalarla güncellendi. Sözlük, günün gelişmelerine uyumlu hale getirilirken, ister istemez, katışıksız Necatigil eseri olmaktan uzaklaştı.

Necatigil’i, 100. yaşında, sağlığında son kez gözden geçirdiği ve genişlettiği 1978 tarihli çalışmasıyla anıyoruz. 901 Türk edebiyatçısının yaşamı ve eserini içeren, tamamı Necatigil’in imzasını taşıyan bu çalışma, edebiyatımızın ve Necatigil’in mihenk taşlarından biri.

Edebiyatımızda İsimler Sözlüğü Behçet Necatigil Yapı Kredi Yayınları KİTABI İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN

pdf indirme butonu


Yorum yapın