E-Kitap

Dostoyevski Kitabı PDF indir

Dostoyevski Kitabı PDF

Kitap ismi Dostoyevski olan ve birden çok kitap sever aracılığıyla aranan Dostoyevski kitabını siz kıymetli okurlarımız için PDF dosyası halinde sunmaya çalıştık. Öncelikle

Dostoyevski kitabını PDF indirmeden önce sizlere Dostoyevski kitabı ile ilgili bir kaç bilgi verelim…

Dostoyevski Özet

Dostoyevski kitabının yazarları Henri Troyat olan ve 443 sayfalık kitap 2014 senesinde Biyografi kategori bölümünde yerini almıştır.

Dostoyevski PDF indir

Dostoyevski kitabını yazımızın alt bölümünden Dostoyevski PDF indir butonuna tıklayarak bilgisayarınıza yahut telefonunuza Dostoyevski kitabını indirebilirsiniz.

Fyodor Mihailoviç Dostoyevski, edebiyat otoritelerinin dünyanın en büyük romancıları içinde baş sıraya yerleştirdiği bir isim. Eserleriyle modern psikolojinin gelişimine kapı araladığı gibi, 20. yüzyıl edebiyatına da damgasını vurmuş; fakat birkaç kuşağın katedeceği fikrî mesafeyi ve değişimi bir insan yaşamına sığdırabilmiş müstesna bir kişilik. Kimilerine göre deli, kimilerine göre bir dâhi… Çağdaşı Turgenyev’e göre “alçak” bir insan, Freud’a göreyse bir “baba katili”… Hiç şüphe yok ki, eseriyle olduğu kadar kişiliğiyle de tartışmalara konu olmuş ve ufuk açmış bir yazar.
Henri Troyat’nın kaleme aldığı bu biyografide, Dostoyevski’nin eserlerine konu olan felsefi, ahlaki ve psikolojik tartışmaların, yazarın yaşamındaki izdüşümlerini/çıkış noktalarını buluyoruz. Özellikle çocukluk ve gençlik senelerını karabasana dönüştüren “zalim baba” figürünün, yazarın yaşamı boyunca mustarip olduğu epilepsi hastalığının, Sibirya sürgününde bitirdiğı dört yıllık kürek mahkûmiyetinin, sonradan karısı olacak Mari Dimitriyevna İssayev’e karşı beslediği imkânsız aşkın, tekrar tekrar tuzağına düştüğü kumar iptilasının ve nihayet 19. yüzyıl Rus edebiyat çevreleriyle içindeki gelgitli ilişkinin, Dostoyevski’nin eserini nasıl şekillendirdiğini öğreniyoruz.
Dünyanın en usta edebiyatçısını, bir insan olarak tanımak isteyenlere…

Dostoyevski Kitabı PDF

pdf indirme butonu

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu