E-Kitap

Din Gerçeği ve İslam Kitabı PDF indir

Din Gerçeği ve İslam Kitabı PDF

Kitap ismi Din Gerçeği ve İslam olan ve birden çok kitap sever aracılığıyla aranan Din Gerçeği ve İslam kitabını siz kıymetli okurlarımız için PDF dosyası halinde sunmaya çalıştık. Öncelikle

Din Gerçeği ve İslam kitabını PDF indirmeden önce sizlere Din Gerçeği ve İslam kitabı ile ilgili bir kaç bilgi verelim…

Din Gerçeği ve İslam Özet

Din Gerçeği ve İslam kitabının yazarları Mehmet Alagaş olan ve 78 sayfalık kitap 1994 senesinde Araştırma-İnceleme kategori bölümünde yerini almıştır.

Din Gerçeği ve İslam PDF indir

Din Gerçeği ve İslam kitabını yazımızın alt bölümünden Din Gerçeği ve İslam PDF indir butonuna tıklayarak bilgisayarınıza yahut telefonunuza Din Gerçeği ve İslam kitabını indirebilirsiniz.

İnsanlık Tarihinde Dinin Yeri

Din olgusu, geçmişten zamanımıza uzanan bir olgudur. Birçok şeylerden vazgeçen, vazgeçebilen insanoğlu, hak yahut batıl, doğru yahut yanlış olan din olgusundan vazgeçememiştir. Tabi ki bunun nedeni, söz konusu yönelişin, fıtri bir yöneliş olması yahut din olgusuna karşı duyulan fıtri ihtiyaçtır.

Herhangi bir müstekbir yahut müstekbirlere bağlı herhangi bir toplumbilimci, din olgusuyla yakında zamandan ilgileniyorsa, onların bu ilgisi hiç şüphesiz ki dindarlıklarından değil; vaziyet ettikleri yahut vaziyet etmek istedikleri bireylerin dini inanışlarını, dini yönelişlerini daha yakında zamandan tanıyabilmek ve sömürü düzenlerinde, bu dini inanışlardan da faydalanabilmek içindir.

İrtica meclise girdi, laiklik elden gidiyor! gibi velveleler yapmaya hiç gerek yoktur. Türkiyede elde olmayan laikliğin, elden gitmesi zaten sözkonusu değildir. İrticanın meclise girmesi ise hiç mi hiç sözkonusu değildir. Meclisteki adamlar politikacıdır ve çağdaş politikanın gereğini yapmakla yükümlüdürler. Bu gereklerden birisi de halkın dini yönelişlerini dikkate alarak, halkın nabzına göre morfin vermektir. Çünkü adına demokratik adı verilen sistemlerde, huzurlu ve kararlı sömürünün ilk şartı, sömürülecek olan bireylerin boş kafalarını sallayarak sömürüyü oyları ile tastik etmeleridir. Demokrasiyi şiar edinen bu politikacılar, demokratik oy olmadan, demokratik oyun olmayacağını bilirler. Sömürgedaşlar oylarını verecekler, sömürgeciler de oylarını oynayacaklardır. Dolayısıyla bu yöneticiler ve bu politikacılar için, halkın dini inançlarını yahut dini eğilimlerini dikkate almak, vazgeçilmez bir gerekliliktir.

Din gerçeği, hiçbir zaman aslına uygun olarak ele alınmaz. Dini söylemlerinde, gerçek dinde olmayan bidat ve hurafeleri ön plana çıkardıkları gibi, varolan bazı dini gerçekleri de dolaylı yahut dolaysız yollarla kendi çıkarlarına göre değiştirmeye çalışırlar.

Din Gerçeği ve İslam Kitabı PDF

pdf indirme butonu

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu