Damladaki Okyanus PDF indir

Damladaki Okyanus PDF indir, Kitap sever takipçilerimiz 304 sayfalık 13.5 x 21 cm boyutunda Karton Kapak özelliğine sahip 9786059218863 numaralı TÜRKÇE dilinde yazılmış Damladaki Okyanus kitabının PDF olarak indirebilirsiniz.

Damladaki Okyanus PDF

Hz. Mevlânâ’nın
 
“Sen okyanustaki bir damla değilsin, damladaki okyanus işte o sensin.”
 
sözünden aldığı ilhamla yola çıkan Damladaki Okyanus; iyiliği ve güzelliği hatırlatmaya, yaymaya, bizzat uygulamaya dönük bir iyilik hareketidir. Zira bilinmekte ki kötülüğü savacak ve bizi iyileştirecek olan tek şey iyilik ve güzellik! Hepimiz içtenyetle, hâlis niyetle, tamamen karşılıksız ve beklentisiz bir biçimde güzel şeyler yapsak ülke ve dahi dünya bambaşka bir hale bürünmez mi bir anda? Sel gibi bir iyilik hareketi olsa değişmez mi bu hava?
 
Sen okyanusta basit bir damla değilsin dostum. Böyle etkisiz, böyle aciz görme kendini. Sen içinde, sınırlarını bile bilmediğin, hareket etmedikçe de asla öğrenemeyeceğin, engin ve muazzam bir okyanus taşıyan damlasın. Çevir yüzünü çerden çöpten, çevir yüzünü musibetten. İyiliğe, güzelliğe, kalplerin irtibatıyla ortaya çıkacak olan asıl güce, sevgiye ve muhabbete odaklan.
 
İçinde saklı duran o sessiz ama derin okyanus, o aziz potansiyel, o aziz öz sen hareket etmedikçe çıkmayacak ortaya. Haydi biraz hareket et, biraz kımılda ki damladaki okyanus çıksın ortaya. Haydi az gayret et de bir damla, bir damla daha derken damlalar dönüşsün okyanuslara!

Damladaki Okyanus Özeti

Damladaki Okyanus PDF Oku

Damladaki Okyanus PDF indir

pdf indirme butonu

Yorum yapın