E-Kitap

Çin’den Görünen Osmanlı Kitabı PDF indir

Çin’den Görünen Osmanlı Kitabı PDF

Kitap ismi Çin’den Görünen Osmanlı olan ve birden çok kitap sever aracılığıyla aranan Çin’den Görünen Osmanlı kitabını siz kıymetli okurlarımız için PDF dosyası halinde sunmaya çalıştık. Öncelikle

Çin’den Görünen Osmanlı kitabını PDF indirmeden önce sizlere Çin’den Görünen Osmanlı kitabı ile ilgili bir kaç bilgi verelim…

Çin’den Görünen Osmanlı Özet

Çin’den Görünen Osmanlı kitabının yazarları Giray Fidan olan ve 167 sayfalık kitap 2013 senesinde Araştırma-İnceleme kategori bölümünde yerini almıştır.

Çin’den Görünen Osmanlı PDF indir

Çin’den Görünen Osmanlı kitabını yazımızın alt bölümünden Çin’den Görünen Osmanlı PDF indir butonuna tıklayarak bilgisayarınıza yahut telefonunuza Çin’den Görünen Osmanlı kitabını indirebilirsiniz.

Kang You Wei, Afyon ve Çin – Japon savaşları yenilgilerinin ardından Çin’de hayata geçirilmeye çalışılan reformların en mühim öncülerindendir. Bir reformcu, düşünür ve devlet adamı olarak Çin’in yakınçağının şüphesiz en mühim şahsiyetlerindendir.

Başarıya ulaşamayan reform hareketinin ertesinde ülkesinden kaçmak zorunda kalan Kang You Wei uzun zaman sürgünde bir ülkeden diğerine seyahat etmiştir. Çin için bir modernleşme örneği olduğuna inandığı Osmanlı İmparatorluğu’na tam da Çin’de gerçekleşmesinin hayalini kurduğu Meşrutiyet’in ilan edildiği günlerde gelmiştir. Kang, kendi bakış açısıyla Osmanlı İstanbul’unu ve Osmanlı İmparatorluğu ile alakalı izlenimlerini bu seyahatnâmede ayrıntı kısmıyla anlatmıştır.

Kang, Osmanlı İmparatorluğu’nun son zamanında yaşanan en büyük değişimlerden birisi olan II. Meşrutiyet’in tanığı olarak bu döneme ilişkin eşsiz bir bakış açısı sağlamaktadır.

Çin’den Görünen Osmanlı Kitabı PDF

pdf indirme butonu

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu