E-Kitap

Cezmi Namık Kemal Kitabı PDF indir

Cezmi Namık Kemal Maviçatı Yayınları Kitabı PDF indir, Herkese Merhabalar sevgili kitap severler, bu paylaşımımızda siz değerli okurlarımıza Cezmi Namık Kemal Maviçatı Yayınları Kitabının konusu ile ilgili biraz bilgilendirme yapmak istedik. Bu paylaşımımızda Cezmi Namık Kemal Maviçatı Yayınları Kitap Özetinin bunun yanında yazımızın detayında Cezmi Namık Kemal Maviçatı Yayınları PDF indirme linki ile Cezmi Namık Kemal Maviçatı Yayınları kitabını PDF olarak ücretsiz indirebilirsiniz.

Cezmi Namık Kemal Maviçatı Yayınları Kitap Özeti

Büyük bir vatan şairi olan Namık Kemal, 21 Aralık 1840ta Tekirdağda doğmuştur. Asıl adı Mehmed Kemaldir, Namık adını ona şair Eşref Paşa aracılığıyla vermiştir. Devrin ileri gelen en mühim aydınlanndandır. Arkasından roman hikaye ve yüzlerce şiir bırakmıştır. Döneminin aşağı yukarı bütün yenilik yanlısı ve ilerici gazetelerinde yazmıştır. Edebiyat, sanat, dil ve kültür konularına düzyazıdaki üstün kabiliyetini ortaya koyarak oldukça etkili bir üslup kullanılmasıyla da ön plana çıkmıştır.

Cezmi (1880) Namık Kemalin Midillideyken kaleme aldığı bır eserdir. Konu itibariyle Osmanlı Tarihini anlatır. Türk-Iran seferinine atıfta bulunur. Tarihsel bir romandır. Kırım Şehzadesi Adil Girayın yaşadığı aşk ve Cezminin onu kurtarmak isterken geçirdiği serüvenlerle geçer…

Övgü, kahramanlıklar ve aşk üçgeninde tarihe tatlı bir yolculuğa çıkın..

Cezmi Namık Kemal Maviçatı Yayınları KİTABI İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN

pdf indirme butonu

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu