E-Kitap

Çerçici Kitabı PDF indir

Çerçici Kitabı PDF indir, Herkese Merhabalar sevgili kitap severler, bu paylaşımımızda siz değerli okurlarımıza Çerçici Kitabının konusu ile ilgili biraz bilgilendirme yapmak istedik. Ayrıca yazımızın detayında Çerçici PDF indirme linki ile Çerçici kitabını PDF olarak ücretsiz indirebilirsiniz.

Çerçici Kitabı Özeti

“Çerçici… Koca iblis. Onun adı bu muydu? Değildi tabii. Bir adı var mıydı? Kim bilebilirdi ki? Nihayetinde, onu bu isimle anan onlardı; kendini gelip tanıtmamıştı kimseye. İblise bile ad takan âdem,
kendi soyunu mu azade edecekti?”

Çerçici, Anadolu’nun kokusunu buram buram hissettirecek kadar bizden, ama bir o kadar da evrensel bir hikâye. Kızının yaşamı için ismini iblise satan Kenan Dervişoğlu’nun başından geçenleri konu alan bu sürükleyici kısa romanda, yazar, gerçeküstü bir boyutta açtığı yarıkla, sıradanlaşmış gerçekliğimizin yüzeyinin altına iniyor. Hayatın anlamını oluşturan kavramları teker teker sorgulatan, serbest dolaylı anlatımla kaleme alınmış, çok katmanlı, türler arası ve eşine az rastlanır türden bir metin…

“Sıradışı olduğu kadar etkileyici, gerçeküstü ama bir o kadar da gerçek bir hikâye. Yılmaz, Kafkaesk anlatım tarzının tüm unsurlarını novellasının içine katarken, yazım tekniğiyle çok sayıda katmanı ve türü birbirine bağlıyor.”
Prof. Dr. Metin Toprak

“Derin ve kusursuz bir biçimde örülmüş sembolik düzen ile yerinde, bilinçli ve ölçülü bir biçimde kullanılan imgelerin ardında gizlenmiş, imkânsız gibi görünen bir kurgunun vücut bulmuş hâli ‘Çerçici’. Yılmaz, yaptığıyla yetinmeyecek, anlatının sınırlarını daha da ötelere genişletecekmiş gibi görünmekte.”
Prof. Dr. Nurdan Öncel Taşkıran

“Bu sürükleyici hikâyede, benliğinizi askıya alacak, bir varlık olarak kendinize dışarıdan bakacaksınız. İnsan ruhunun derinliklerinde dolaşan muhteşem bir anlatı.”
Prof. Dr. Bozkurt Koç

“Hayatın içindeki üstü örtük kavramları sorgulamamızı sağlayan sürükleyici bir hikâye. Kitap bittiğinde sorularınız başlayacak!”
Deniz Alter, Felsefeci, P4C Uzmanı

Çerçici KİTABI İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN

pdf indirme butonu

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu