Bilim Kurgu Kitapları

Cennetin Dilleri PDF indir

Cennetin Dilleri Kitabı PDF

Kitap ismi Cennetin Dilleri olan ve birden çok kitap sever aracılığıyla aranan Cennetin Dilleri kitabını siz kıymetli okurlarımız için PDF dosyası halinde sunmaya çalıştık. Öncelikle

Cennetin Dilleri kitabını PDF indirmeden önce sizlere Cennetin Dilleri kitabı ile ilgili bir kaç bilgi verelim…

Cennetin Dilleri Özet

Cennetin Dilleri kitabının yazarları Maurice Olender olan ve
190
sayfalık kitap
1998
senesinde Bilim-Kurgu kategori bölümünde yerini almıştır.

Cennetin Dilleri PDF indir

Cennetin Dilleri kitabını yazımızın alt bölümünden Cennetin Dilleri PDF indir butonuna tıklayarak bilgisayarınıza yahut telefonunuza Cennetin Dilleri kitabını indirebilirsiniz.

Şu soruyla başlar kitap; “Cennet Bahçesi’nde Adem, Havva, Tanrı ve yılan İbranice mi, Flamanca mı, Fransızca mı yoksa İsveççe mi Konuşurlar?” ve dilin kökeni üzerine yapılan tartışmaların 19. yüzyılda ne türden bir “ırkçılık”a doğru uzandığını göstermek ister.
Ari ve Sami olarak adlandırılacak iki dil ailesinin icadı, bunun yanı sıra, bu dillerin kültür evrenlerine müdahil olan halklarında, kendi aralarında, üstün veya aşağılık olarak sınıflandırılmasına varacaktır. Uygarlık, çalışma, yaratıcılık, Arilere atfedilecek, Samilerin payına ise kımıltısızlık ve muhafazakarlık düşecektir.

17. yüzyıldan 19. yüzyıla uzanan bu inceleme, ilahiyatçıların, filologların, sözcüğün en basit anlamıyla “nasıl yanıldıklarını” gösterirken, bu yanlışın bizi nerelere götürmüş olduğunu da, bu kitabın önsözünü yazan Jean-Pierre Vernant söyler: “…toplama kamplarının gölgesinin yansıdığı ve fırınlardan dumanların yükseldiğini bugün nasıl görmeyebiliriz?” Dinselliğin ve mitin, insan ve toplum bilimlerinin akılcı söylemlerine, en azından 19. yüzyılda, nasıl içten içe işlediğini görmek isteyenlere, bu coğrafyada bir zamanlar sorulmuş soruların da nerelerden ortaya çıktığını gösteren bir kitap.

Cennetin Dilleri Kitabı PDF

pdf indirme butonu

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu