Aşk Kitapları

Çalıkuşu PDF indir

Çalıkuşu Kitabı PDF

Kitap ismi Çalıkuşu olan ve birden çok kitap sever aracılığıyla aranan Çalıkuşu kitabını siz kıymetli okurlarımız için PDF dosyası halinde sunmaya çalıştık. Öncelikle

Çalıkuşu kitabını PDF indirmeden önce sizlere Çalıkuşu kitabı ile ilgili bir kaç bilgi verelim…

Çalıkuşu Özet

Çalıkuşu kitabının yazarları Reşat Nuri GüntekinSayat Ayık (Tasarımcı) olan ve
544
sayfalık kitap
Şubat
senesinde Aşk kategori bölümünde yerini almıştır.

Çalıkuşu PDF indir

Çalıkuşu kitabını yazımızın alt bölümünden Çalıkuşu PDF indir butonuna tıklayarak bilgisayarınıza yahut telefonunuza Çalıkuşu kitabını indirebilirsiniz.

Çalıkuşu ilk kez 1922 senesinde Vakit gazetesinde tefrika edilmiş ve aynı yıl kitap olarak basılmıştır. Beşinci baskısından sonra eser, 1939 senesinde bizzat Reşat Nuri Güntekin aracılığıyla sonra tekrar yayımlanmıştır. Bu kitap söz konusu baskısından yararlanılarak aslına uygun olarak yayına hazırlanmıştır.

ÇALIKUŞU, Reşat Nuri Güntekin”in en yaygın ününü kazandığı ilk romanı. Romanda, iyi öğrenim görmüş bir İstanbul kızının, Anadolu’nun çeşitli köy ve kasabalarında öğretmen olarak yaşadığı serüven anlatılır. Serüven yönü ağır basan bu romanda, bireylerin duygu dünyaları, ülke gerçeklerinden soyutlanmadan verilir. Çalıkuşu, her yaştan insanın rahatlıkla okuyup sevebileceği mühim romanlarımızdan biridir.

Çalıkuşu Kitabı PDF

pdf indirme butonu

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu