Brodie Raporu Kitabı PDF indir

Brodie Raporu Kitabı PDF

Kitap ismi Brodie Raporu olan ve birden çok kitap sever aracılığıyla aranan Brodie Raporu kitabını siz kıymetli okurlarımız için PDF dosyası halinde sunmaya çalıştık. Öncelikle

Brodie Raporu kitabını PDF indirmeden önce sizlere Brodie Raporu kitabı ile ilgili bir kaç bilgi verelim…

Brodie Raporu Özet

Brodie Raporu kitabının yazarları Jorge Luis Borges olan ve 131 sayfalık kitap 2013 senesinde Hikaye (Öykü) kategori bölümünde yerini almıştır.

Brodie Raporu PDF indir

Brodie Raporu kitabını yazımızın alt bölümünden Brodie Raporu PDF indir butonuna tıklayarak bilgisayarınıza yahut telefonunuza Brodie Raporu kitabını indirebilirsiniz.

Borges’in uzun bir aradan sonra yeniden öykü yazmaya başladığı dönemin ilk ürünü olan Brodie Raporu, yazarın erken dönem öykü kitaplarından değişik bir üslup taşıyor. On bir kısa öyküden oluşan kitap toplumun işleyişi üzerine sorular sorarken, medeniyet ile ilgili ironik tespitlere ve enigmatik yargılara varıyor. Dil, kültür, din, toplumsal ilişkiler gibi konuları ele alan Brodie Raporu, Arjantin’deki şiddet ve tedirginlikle iç içe geçmiş günlük yaşamın izini sürüyor: yeraltı dünyası, bıçaklar, goşolar, kanun kaçakları, tehlikeyle dolu sokaklar. Borges, en yalın kitaplarından birisi olan Brodie Raporu’nda, okurun önüne katman katman Buenos Aires’in derin tarihini açıyor. Yine yazdığı her satıra sinen, kendine özgü belirsizlik duygusuyla.

“Borges, edebiyatı hâlâ çoğumuzun roman ve kısa öykülerinin cereyan ettiği eski dünya çapından yukarılara taşımıştır.”

-John Updike-

(Tanıtım Bülteninden)

Brodie Raporu Kitabı PDF

pdf indirme butonu

Yorum yapın