E-Kitap

Böyle Buyurdu Zerdüşt Kitabı PDF indir

Böyle Buyurdu Zerdüşt Kitabı PDF

Kitap ismi Böyle Buyurdu Zerdüşt olan ve birden çok kitap sever aracılığıyla aranan Böyle Buyurdu Zerdüşt kitabını siz kıymetli okurlarımız için PDF dosyası halinde sunmaya çalıştık. Öncelikle

Böyle Buyurdu Zerdüşt kitabını PDF indirmeden önce sizlere Böyle Buyurdu Zerdüşt kitabı ile ilgili bir kaç bilgi verelim…

Böyle Buyurdu Zerdüşt Özet

Böyle Buyurdu Zerdüşt kitabının yazarları Friedrich Nietzsche olan ve 308 sayfalık kitap 2009 senesinde Roman kategori bölümünde yerini almıştır.

Böyle Buyurdu Zerdüşt PDF indir

Böyle Buyurdu Zerdüşt kitabını yazımızın alt bölümünden Böyle Buyurdu Zerdüşt PDF indir butonuna tıklayarak bilgisayarınıza yahut telefonunuza Böyle Buyurdu Zerdüşt kitabını indirebilirsiniz.

Otuz yaşındayken yurdunu ve yurdunun gölünü ardına bırakarak dağa çekildi Zerdüşt. Dağda on yıl zaman zarfında, bıkmadan, usanmadan hep ruhunu dinledi… Ve sonunda içinde, gönlünün derinliklerinde bir değişiklik duyumsadı. Günlerden birgün yıldız, aydınlatacak bir şeyin kalmasyadı yazgın ne olurdu? On yıl varki buruya mağarama çıkıyorsun. Eğer, ben, kartalım ve yılanım olmasaydık, ışığından ve yolundan bezerdin. Lakin her sabah seni bekledik. Işığının fazlasını aldık ve bunun için seni kutsadık.
Bak! Ben, fazla bal toplamış arı gibi uzanacak ellere muhtacım. İnsanlar içinde, akıllılar deliliklerine; yoksullerde zenginliklerine kavuştuğu o derin sevinci tekrar yaşatmak için armağanlarımı paylaşımı yaptırmak istiyorum. Bunun için aşağılara inmeliyim. Nasıl ki sen, cömert yıldız, akşamları denizin arkasına iniyor ve arkadaki dünyaya ışık götürüyorsan, ben de senin gibi, inmek istediğim bireylerin arasına girmek istiyorum.

Ey, en büyük mutluluğu bile kıskanmadan görebilen tek göz, beni kutsa!… Taşmak isteyen kadehi kutsa ki içinden su, altın gibi aksın ve mutluluğun parıltılarını her tarafa saçsın.

“Bak, bu kadeh yine boşalmak, Zerdüşt yine insan olmak istiyor.” Zerdüşt’ün on yıl sonra bireylerin arasına karışma isteği ve dağdan inişi böyle başladı.

Böyle Buyurdu Zerdüşt Kitabı PDF

pdf indirme butonu

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu