E-Kitap

Balonla Beş Hafta Jules Verne Kitabı PDF indir

Balonla Beş Hafta Jules Verne İş Bankası Kültür Yayınları Kitabı PDF indir, Herkese Merhabalar sevgili kitap severler, bu paylaşımımızda siz değerli okurlarımıza Balonla Beş Hafta Jules Verne İş Bankası Kültür Yayınları Kitabının konusu ile ilgili biraz bilgilendirme yapmak istedik. Bu paylaşımımızda Balonla Beş Hafta Jules Verne İş Bankası Kültür Yayınları Kitap Özetinin bunun yanında yazımızın detayında Balonla Beş Hafta Jules Verne İş Bankası Kültür Yayınları PDF indirme linki ile Balonla Beş Hafta Jules Verne İş Bankası Kültür Yayınları kitabını PDF olarak ücretsiz indirebilirsiniz.

Balonla Beş Hafta Jules Verne İş Bankası Kültür Yayınları Kitap Özeti

Kraliyet Coğrafya Derneği’nin 14 Ocak 1862 tarihindeki toplantısında yapılan açıklama, bilim dünyasında büyük bir heyecan dalgası yarattı. Doktor Fergusson, Afrika kıtasını boydan boya geçmeyi planlıyordu.

Tabii bu, pek de yeni bir fikir değildi. O güne kadar bir çok cesur kâşif, gizemli kıtanın sırlarını görülmektedirmak için yollara düşmüş ve büyük bir bölümü de bu yolda yaşamını yitirmişti. Bazı kâşifler ise gezilerini belli bir alanla sınırlamış ve yalnızca birkaç bölgeyi geçebilmişlerdi.

Doktor Fergusson yolculuğuna Hint Okyanusu’ndan başlayacak, kıtayı baştan başa geçecekve Atlantik Okyanusu’na ulaşacaktı.

Doktor’un düşüncesi çılgınlık olarak kabul edildi. O günün şartlarında büyük bir ordu bile bu yolculuğu tamamlayamazdı. Aslını söylemek gerekirse Doktor Fergusson’un planı bireylerin düşündüğünden fazla daha çılgındı, çünkü ünlü kâşif bütün kıtayı bir sıcak hava balonuyla geçmeyi düşünüyordu.

Eğlenceli, heyecanlı, harika bir macera!..

Balonla Beş Hafta Jules Verne İş Bankası Kültür Yayınları KİTABI İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN

pdf indirme butonu

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu