Arkadaş Türkçe Sözlük Ali Püsküllüoğlu Kitabı PDF indir

Arkadaş Türkçe Sözlük Ali Püsküllüoğlu Arkadaş Yayınları Kitabı PDF indir, Herkese Merhabalar sevgili kitap severler, bu paylaşımımızda siz değerli okurlarımıza Arkadaş Türkçe Sözlük Ali Püsküllüoğlu Arkadaş Yayınları Kitabının konusu ile ilgili biraz bilgilendirme yapmak istedik. Bu paylaşımımızda Arkadaş Türkçe Sözlük Ali Püsküllüoğlu Arkadaş Yayınları Kitap Özetinin bunun yanında yazımızın detayında Arkadaş Türkçe Sözlük Ali Püsküllüoğlu Arkadaş Yayınları PDF indirme linki ile Arkadaş Türkçe Sözlük Ali Püsküllüoğlu Arkadaş Yayınları kitabını PDF olarak ücretsiz indirebilirsiniz.

Arkadaş Türkçe Sözlük Ali Püsküllüoğlu Arkadaş Yayınları Kitap Özeti

10. Baskısı yapılan Arkadaş Türkçe Sözlük, Türkçenin son on beş yıldaki gelişimi göz önünde bulundurularak, çağdaş Türkçenin bir sözlüğü olarak Ali Püsküllüoğlu aracılığıyla hazırlanmıştır. Öğretmenler, öğrenciler, araştırmacılar, bilim adamları, çevirmenler ve Türkçeyi doğru biçimde kullanmak isteyen herkesin en mühim yardımcısı olacaktır.

Yaklaşık 45.000 madde ve 150.000 anlam içeren Arkadaş Türkçe Sözlük, sosyal ve fen bilimleri, bilgisayar, tarih, denizcilik, dilbilgisi, dilbilim, edebiyat (yazın), ekonomi, felsefe, hukuk, sanat, müzik, sinema, tiyatro, spor, ticaret, televizyon, vb. terimlerin Türkçe karşılıklarını içermektedir. Ayrıca eşmanalı sözcükler, mecazlar, argo sözcükler, atakelimeleri ve deyimlere de yer verilmiştir. Türkçede kullanılan yabancı sözcüklerin hangi dillerden alındıkları gösterilmiş, her madde açık, anlaşılır bir biçimde tanımlanmış, örnek cümleler sunularak tanımların daha iyi anlaşılabilmesi sağlanmıştır.

Arkadaş Türkçe Sözlük, Türkçe hususunda yüz yüze kalacağınız kuvvetlikleri çözmede sizin için güvenilir ve kapsamlı bir başvuru kaynağı olacaktır.

Arkadaş Türkçe Sözlük Ali Püsküllüoğlu Arkadaş Yayınları KİTABI İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN

pdf indirme butonu


Yorum yapın